CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Edward Snowden: “İlk kez Bitcoin almayı düşündüm”

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

CIA eski çalışanı Edward Snowden, kripto para piyasalarında yaşanan paniğin ardından ilk kez Bitcoin almayı düşündüm açıklamasında bulundu.


İlk kez Bitcoin almayı düşündüm

Eski CIA çalışanı ve bilgisayar uzmanı Edward Snowden ismini ilk kez ABD ile Rusya arasında yaşanan casusluk krizinde duyduk. Snowden, kripto para piyasalarında son dönemde yaşanan kriz ile alakalı twitter yolu ile önemli açıklamalarda bulundu. Snowden:

“İlk kez bir süreliğine Bitcoin almayı düşündüm. Son düşüş aşırı panikten kaynaklanıyor ve mantıklı bir gerekçesi yok.”

Tweet’in orijinalini aşağıda görüyoruz.

koinmedya_brave

Panik hali sadece kripto para piyasalarında değil tüm finansal piyasalarda etkisini hissettiriyor. Özellikle ABD yönetiminin Korona Salgını nedeniyle havayolu yolculuğu üzerine keskin ve kısıtlayıcı önlemleri açıklaması, küresel paniği besleyen bir etken olarak karşımıza çıktı. ABD 1 ay süreliğine Avrupa ve birçok ülkeye havayolu ulaşımında kısıtlama getirdi. Dünya havayolu ulaşımının yaklaşık yüzde 23’ü Kuzey Amerika merkezli gerçekleşiyor. Alınan önlemler nedeniyle ülkeler yavaş yavaş kapalı ekonomi pozisyonuna geçiyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin 2017 yılından beri en kötü gününü yaşadı

Dow Jones ve FTSE endekslerinde ciddi erime yaşanıyor. Geleneksel finansal piyasalardaki bu panik Bitcoin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Aşağıdaki grafikte FTSE endeksindeki değişimi görüyoruz.

Edward Snowden İlk kez Bitcoin Snowden, 2019 yılında “Permanent Record” isimli kitabının gelirlerine ulaşmak için ABD bloku ile karşılaştı. Olası engellemeler karşısında Snowden, Bitcoin kullanabileceğini açıkladı.

Bitcoin, BitStamp borsası verilerine göre gün içerisinde 3,855 dolar bandına kadar geriledi. Neyse ki gelen tepki alımları ile BTC, hızlı biçimde 5 bin doların üstüne çıktı. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin, 5,600 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ilk kez Bitcoin Edward Snowden: “İlk kez Bitcoin almayı düşündüm”

Lütfen Bkz: Bitcoin 1000 doların altına mı gidiyor?

Kaynak

İlgili Haberler

Tarih Bile Verdi! Tone Vays, Bitcoin’in 150.000 Dolara Kadar Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Şaşırtan Başarı: Bu İndikatör, Ethereum’un Fiyat Artışlarını Önceden Haber Veriyor!

Son Bitcoin ve Altcoin Çöküşünden Alınan 3 Ders

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası