CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ekonomide Neler Oluyor? İşte 6 Sektör Öncüsünden Bitcoin, Petrol ve Dolar Öngörüsü

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Tarihte bir ilk yaşanarak ABD ham petrol fiyatı vadeli kontratlarda sıfır’ın altını gördü. Petrol fiyatları yüzde 300’den fazla düştü ve piyasada şok etkisi oluşturdu. Bu olayın etkisiyle Bitcoin’de 7 bin doların altına daldı. Şimdi analistler bu tarihi olayı baz alarak Bitcoin, dolar ve petrole yönelik görüşlerini ortaya koyuyorlar.

İşte sektör öncülerinin Bitcoin, dolar ve petrole yönelik görüşlerini

Gün içinde yüzde 300’den fazla düşen ham petrol fiyatları sıcak bir tartışma konusu haline geldiğinden, Bitcoin savunucusu Max Keiser, BTC’nin petrol fiyatının yanında çok volatil görünmediğini belirtti. WTI (West Texas Intermediate) ham petrolüyle ilgili “Contracts for Difference (CFD)” büyük bir fiyat düşüşü gösterdi ve ciddi değer kaybetti. Şimdi, bir varil petrolün fiyatı 13 dolardan daha az. Bu 1982’den beri bir günlük en büyük düşüş.

Tarihte bir ilk yaşanarak Amerikan tipi ham petrol vadelileri tarihte ilk defa sıfırın altına düştü. Ancak, önde gelen yatırımcı ve Bitcoin destekçisi Max Keiser, bu fiyat düşüşünün yanında Bitcoin’in volatil görünmediğini söylüyor. Üst düzey analistler ve ekonomistler, Max Keiser ve Euro Capital CEO’su Peter Schiff ile birlikte durum hakkındaki görüşlerini paylaştılar. İşte onlardan bazıları…

Ekonomide Neler Oluyor? İşte 6 Sektör Öncüsünden Bitcoin, Petrol ve Dolar Öngörüsü 3

Max Keiser: Bitcoin petrol fiyatının yanında çok volatil görünmüyor

Ünlü yatırımcı ve nokta atışı tahminleri ile bilinen analist Max Keiser, büyük ham petrol fiyat düşüşü hakkında yorum yaptı ve Bitcoin’in oldukça volatil olduğunu söyleyen herkesin sözlerini geri alabileceğini ima etti.

Joe Weisenthal: USD edinmenin maliyeti ne kadar çılgın!

İlk raporlar ham petrol vadeli işlem fiyatının yüzde 38 düştüğünü ortaya koydu. Şimdi, küresel ekonomi emtiası için bu çok önemli olan düşüşün devam ettiği görülüyor. Popüler bir Bloomberg TV sunucusu olan Joe Weisenthal, 100 USD’nin şu anda 8 varil petrol değerinde olduğunu belirtirken, bu yıl kışın 2 varil olduğunu söyledi:

USD edinmenin maliyeti ne kadar çılgın. 100 dolar kazanmak için 8 varil petrol satmanız gerekiyor. Şubat ayında sadece 2 varil satmak zorundaydınız.

Recep Atakan: Petrol fiyatları daha fazla düşecek

Konuyla ilgili BloombergHT’ye yorumda bulunun finans danışmanı Recep Atakan ise şunları söyledi:

Tahmin ediyorum, önümüzdeki dönemde talebin hemen artmayacağı ve arz fazlasının depolanamadığı takdirde nelere mal olduğu görüldükten sonra petrol fiyatları biraz daha düşecek.

Peter Schiff: Petrol düştükçe USD için talep daha fazla düşecek

Önde gelen altın böcek ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff de tartışmaya katıldı ve şimdi petrol almak için çok daha fazla USD’ye ihtiyacınız olduğu için USD’nin talepte düşeceğini varsayıyor.

Mati Greenspan: Bir BTC ile daha fazla petrol satın alın!

Bu arada ham petrol vadeli işlem fiyatlarındaki düşüş Bitcoin’i beklendiği gibi etkilemedi. Ticaret uzmanı ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, şimdi herkesin sadece bir BTC ile 610 varil petrol satın alabileceğini tweetledi.

Bitcoin analisti Scott Melker petrolün sıfır’a düşeceğini önceden haber verdi!

Popüler analist Scott Melker’de tartışmaya katıldı ve konuya yönelik şunları söyledi:

Petrol, 12 Mart’ta Bitcoin’in yaşadığı kadar kötü bir gün geçiriyor. İzlemesi oldukça çılgın.

Daha önce, Scott Melker CNBC’den ham petrol fiyatlarının depolanacak konteyner eksikliği nedeniyle sıfıra düşebileceğini öngördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?

Coin Ajans

Tahminleri Tutan Analist: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Kaderi Bu Seviyeye Bağlı!

Coin Ajans

Yeniden 7200 dolara gerileyen Bitcoin bize ne mesaj veriyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası