CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Elinde Chainlink olanlar dikkat! TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Hızlı yükselen kripto para fiyatlarında hızlı bir düzeltme yaşanabiliyor. Bu nedenle elinde Chainlink olanlar dikkat! Borsaların stop loss özelliğini mutlaka kullanılmalı.


Elinde Chainlink olanlar dikkat!

Son günlerde Chainlink ve DeFi tokenlarının fiyatlarında olağan üstü değer artışı yaşanıyor. Ancak hızlı değer kazanan kripto paralar hızlı biçimde değer kaybedebiliyor. Son dönemde DeFi platformlarında yaşanan değer artışı Chainlink fiyatlarını da olumlu etkiliyor. Çünkü Chainlink birçok DeFi platformuna oracle hizmeti sunuyor.

Aşağıdaki grafikte haftalık Chainlink fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Haftalık bazda Link fiyatları yükselen kama formu içerisinde hareket ediyor. Link/USD paritesi yükselen kama formunun üst sınırına yaklaşmak üzere. Haftalık bazda 11.5 dolar seviyesinde bir direnç hattının oluştuğu gözleniyor.

elinde Chainlink olanlar Elinde Chainlink olanlar dikkat!Haftalık bazda RSI (mor çizgi) değerlerinin aşırı alım bölgesine girdiği dikkat çekiyor. Geçmiş dönemde RSI değerlerinin aşırı alım bölgesini ihlal ettiği üç dönemde de Link fiyatlarında düzeltme yaşandı. Günümüzde RSI değerleri 4’üncü kez aşırı alım bölgesini ihlal ediyor. 4’üncü kez Link fiyatlarında yeni bir düzeltme yaşanabilir.

koinmedya_brave

Link fiyatlarındaki yüksek performansın etkisi ile MACD değerleri yükselen trend sergiliyor.

Chainlink fiyatları Temmuz 2019’da 4.95 doları gördüğünde RSI değerleri de aşırı alım bölgesine girdi.  Bu tarihten sonra Link/USD paritesinde ciddi değer kaybı yaşandı ve 1.7 doların altını gördü. Temmuz 2019’da haftalık RSI değerleri ilk kez trend değişim bölgesine girdi.

RSI değerleri Kasım 2019’da 2’inci kez aşırı alım bölgesine girdi. Ardından fiyatlarda yine güncelleme yaşandı ve fiyatlar 1.80 dolara kadar geriledi.

Üçüncü kez Chainlink’in RSI değerleri Şubat 2020’de aşırı alım bölgesine giriyor. Sonrasında Korona Salgının da etkisi ile Link fiyatlarında ciddi bir değer kaybı yaşandı. Link/USD paritesi 1.70 doların altına geriledi.

koinmedya_brave

Şimdi 4’üncü kez Chainlink RSI değerleri aşırı alım bölgesinde. Bugün Link fiyatlarında %5’lik bir değer kaybı yaşanıyor. Link/USD paritesi 8 doların altına geriledi. Düzeltme devam eder mi merak ediyoruz.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple XRP 0.20 dolar desteğini yeniden ziyaret edebilir

Coin Ajans

Tron, Bitcoin Cash, BNB ve EOS fiyat analizleri

Coin Ajans

Bugün hangi altcoin alınmalı ? Ünlü borsa simsarı açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası