CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Elon Musk Twitter bio’suna Bitcoin yazdı, BTC 6.000 dolar yükseldi

bitcoin haberleri coinajans.com

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter biyografisini “Bitcoin” olarak değiştirdiğinde, fiyatını 38.000 dolara fırladı ve büyük short pozisyon tasfiyeleri görüldü.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter biyografisinde yapılan tek bir değişiklik, çeşitli dalgalanma etkisi yarattı ve Bitcoin tüccarları için 420 milyon doların üzerinde zarara neden oldu. Tüm tüccarların % 62’si bio güncellemesinden önce BTC’nin düşeceği yönünde pozisyon almıştı.

Musk, sadece birkaç saat önce biyografisini değiştirerek tek bir kelime – “Bitcoin” – dijital para birimini 43,7 milyon güçlü Twitter takipçisine onayladı. Bu, dakikalar sonra Bitcoin’in fiyatlarında bir artışa yol açtı, varlık o zamanki 32.000 $ seviyesinden 15 dakika içinde 35.000 $ ‘ın üzerine ve ardından 38.000 $’ ın üzerine çıktı.

Ama herkes para kazanmadı. “short pozisyonunda” olan Bitcoin tüccarları – kar elde etmek için düşen fiyatlara pozisyon açanlar- yanlış tarafta yakalandı. Hızlı fiyat artışıyla fiyatlar önceden belirlenmiş bir seviyeye ulaştığında (genellikle tüccarlar için büyük kayıplara neden olur) pozisyonları otomatik olarak kapanarak tasfiye oldu.

Bybt verilerine göre, geçtiğimiz saatte yaklaşık 350 milyon dolar değerinde Bitcoin short pozisyonları tasfiye edildi. Bu arada, long pozisyonlardaki 120 milyon dolar – tüccarlar daha yüksek fiyatlara pozisyon açmak için sermaye borç alması – muhtemelen fiyat oynaklığı (fiyatların nihayetinde yükselmesine rağmen) nedeniyle tasfiye edildi.

Kripto borsası Binance’deki tüccarlar en kötüsüne sahipti. Musk’ın biyografisindeki değişikliğinden bu yana 103 milyon dolardan fazla kaybettiler ve bunun 57 milyon doları yalnızca ilk on dakikada geldi.

Pompa, son birkaç gün içinde düşen fiyatlar ve düşüş hissi gören Bitcoin için fiyat trendinde bir değişikliğe neden oldu. Bitcoin için devasa bir opsiyonun sona ermesiyle aynı zamana denk geldi; bu, bazılarının Bitcoin üzerinde aşağı yönlü bir baskıya neden olabileceğinden korktuğu milyarlarca dolarlık bir düzeltmeydi.

Ama Musk tek başına günü kurtardı gibi görünüyor.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Sıcak Gelişme: Devasa Balinalarla Bitcoin’de Yüzmilyonlarca Dolar Harekete Geçti!

Independent’a yansıyan müthiş Bitcoin fiyat tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

İşte Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Tutan Uzmanın Yeni BTC Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası