CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Elon Musk ve SpaceX adı Bitcoin dolandırıcılığına karıştı TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Elon Musk ve SpaceX ismi Bitcoin dolandırıcılığına karıştı. Bitcoin dolandırıcıları, bildirildiğine göre geçen 2 ayda Tesla CEO’su Elon Musk ismini kullanarak 2 milyon dolar değerinde BTC çaldılar.


Siber defans firması Adaptiv’in kurucusu ve CEO’su Justin Lister, ZDnet’in bildirdiğine göre, Nisan ayı sonlarından bu yana Musk ismini kullanarak kazanç elde eden işe yaramaz Bitcoin adreslerini listeledi. Bu işe yaramayan adreslere, dolandırıcılığın meşru olarak algılanmasını arttırmak için dahil edilen tanınmış bir gerçek adres de eklenmiş.

Bu yaşayan adreslerden biri, “1MuskPsV7BnuvMuHGWmmXUyXKjxp3vLZX6.”

Elon Musk ve SpaceX ismi Bitcoin dolandırıcılığında sıklıkla kullanılıyor

Lister, listenin oluşturulmasında BitcoinAbuse’un yardımını da aldı. BitcoinAbuse, fidye yazılım, şantaj ve dolandırıcıların kullandığı Bitcoin adreslerini izleyen bir web sitesi. Adaptiv CEO’su, Elon Musk adını kullanarak kurbanlardan 214 BTC toplayan 67 dolandırıcılık adresi tespit etti. Bu sayı, yazı hazırlandığı esnada CoinMarketCap’a göre yaklaşık 2 milyon dolar tutuyor. Yani bir hazine değerinde.

koinmedya_brave

ZDNet raporuna göre dolandırıcılar genellikle yüksek oranda takip edilen YouTube hesaplarını hackleme eğiliminde. Ünlü bir isim ya da markayı taklit etmek için isimlerini ve grafikleri değiştiriyor ve sonra kendi dolandırıcılık adreslerini canlı yayın yoluyla paylaşıyor.

Bakınız:Piyasa tahminleri, boğalar, ayılar, madenciler – Haftanın Bitcoin haberleri

Kurbanlar yayınlanan bu adreslerin, kriptolarının katlanacağına dair verdikleri sahte sözler neticesinde  BTC’lerini gönderiyor. Ve böylece dolandırılıyorlar.

Sahtekarlıklarını daha fazla gizlemek amacıyla, taklit ettikleri ünlü ya da markanın gerçekleştirdiği gerçek etkinlikleri de canlı yayınları ile sıkça senkronize ediyorlar.

koinmedya_brave

Elon Musk ‘ın şahsi uzay mekiği şirketi SpaceX’in,  Mayıs ayı sonunda insanlı bir hava aracını uzaya göndermesinden bu yana, pek çok dolandırıcı, Musk ya da SpaceX ile bağlantılıymışcasına bu etkinliği kullanıyorlar.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum yorum: Bir iyi bir de kötü haberimiz var! TAKİP ET

Coinajans.com

BTSE, geleneksel varlıkların performansı üzerine tahmin yapılabilmesi için Bitcoin’de fiyatlandırılmış Altın Vadeli İşlemlerini başlatan ilk borsa oldu TAKİP ET

Bitcoin bu hafta ne kadar değer kaybetti? BTC durum raporu TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası