CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Elon Musk’tan yeni Bitcoin adımı! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Piyasalarda Elon Musk etkisine hazır olun! Dogecoin hayranı olan Tesla CEO’su, yeniden o meşhur Bitcoin temalı profiline döndü!

Elon Musk yeni Bitcoin profiliyle ne yapmaya çalışıyor?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hesabında artık, üzerinde Bitcoin logosu olan ve lazer gözlere sahip Japon anime karakterli bir profil resmi var.

Elon Musk'tan yeni Bitcoin adımı!

Musk, piyasayı yeniden etkilemeye mi çalışıyor?

Elektrikli araç devinin CEO’su, eski Bitcoin logolu profil resmini geri getirdi. Musk bu profil resmini, ilk kez bu yılın başlarında kullanmıştı. 19 Şubat’ta ilk kez paylaştığında, bu resmi sadece bir günlüğüne profiline eklediğini vurgulamıştı.

Peki bu resmin bir anlamı var mı?

“koinmedya_biswap”

Şöyle ki; bu yılın başlarında Tesla’nın Bitcoin satın almasının ardından Elon Musk, Twitter’da profil resmini parlayan kırmızı lazer gözleri ve arka planında Bitcoin olan bir anime karakterinin yer aldığı bir resim ile değiştirerek, o dönemde ortaya çıkan yeni bir akıma katıldı.

Yine o dönemde Cynthia Lummis, Meltem Demirörs ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi birçok Bitcoin destekçisi de bu akıma katıldı.

Musk ise bu akıma, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımının ve Tesla’nın ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başladığını duyurmasının ardından katıldı.

Bitcoin destekçileri, arka arkaya gelen rekorların ardından, Bitcoin’in gücüne dikkat çekmek üzere profil fotoğraflarını bu lazer gözlerle değiştirmeye başladı. Ve bu lazer gözlü fotoğrafları, Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar profillerinde tutmaya devam etme kararı aldı.

Elon Musk'tan yeni Bitcoin adımı!

O zamanlar Musk, Twitter’da bio bölümünde Bitcoin’i etiketledi ve böylece en büyük kriptonun fiyatının 32.000$ seviyesinden 37.000$’ın üzerine çıkmasına yardımcı oldu. 

“koinmedya_biswap”

Ancak ünlü CEO’nun, geçtiğimiz ay, Bitcoin’in çevre dostu olmadığını ve Tesla’nın elindeki BTC’leri satacağını söylemesi, piyasada büyük bir satış baskısına yola açtı. Şimdi ise, lazer gözlerle başlayan akımı simgeleyen resmi tekrardan profiline koyması topluluk arasında heyecan yarattı.

Elon Musk Bitcoin madenciliğine karşı mı?

Anthony Pompliano gibi topluluktan bazı önde gelen isimler, Musk’ın yakın bir gelecekte yeşil Bitcoin madenciliği işini başlatmaya hazırlandığına ve şu ana kadar sadece topluluğun dikkatini bu soruna çekmeye çalıştığına inanıyor.

Nitekim hükümetler, küresel ve yerel CO2 emisyonlarını azaltma gerekliliği hakkında konuşmaya başladıklarında, Musk da Bitcoin ile ilgili çevresel endişeleri gün yüzüne çıkarmaya çalışmış olabilir.

Sonuç olarak, bazı hükümetler, şimdi Bitcoin madenciliğini ve diğer yüksek enerji tüketen projeleri kısıtlayarak kripto madencilerinin daha ucuz enerjiyle daha dostane bölgelere taşınmasına neden oluyor.

Örneğin; İran, ülkedeki büyük elektrik kesintilerinin ardından yaz sezonu için Bitcoin madenciliği ile ilgili faaliyetleri askıya aldı.

Bu arada dün (cuma günü), Tesla ve SpaceX’in CEO’su, bir Linkin Park şarkısından bir nakaratla, kırık bir kalp emojisi ile birlikte Bitcoin’i etiketleyerek ayrılan bir çiftin resmini paylaştı.

Bu, Bitcoin’in %3 oranında değer kaybetmesine neden oldurken; yine piyasanın Elon Musk’ın tweetlerine karşı ne kadar savunmasız olduğunu gösterdi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin 2015’den beri Aralık ayında yüzde 30 hareket ediyor. 2019 farklı olacak mı?

Coin Ajans

Çin FUD’u Bitcoin Boğalarını Yeniden Harekete Geçirebilir

Coin Ajans

170 milyon dolarlık madencilik ekipmanı satın alan şirket rekor kırdı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası