CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Emin Gün Sirer’in AVA’sı 5 saatte destan yazdı TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Emin Gün Sirer’in AVA’sı uzun zamandır beklenilen halk arzını gerçekleştirdi ve arz 4.5 saat gibi kısa sürede tamamlandı. Halka arzda Ava Labs milyonlarda dolar para topladı.


Emin Gün Sirer’in AVA’sı milyonlarca dolar para topladı

Avalanche’nin arkasındaki takım AVA Labs, açık kaynak blockchain tabanlı uygulamalar (dApps) geliştirmek için oluşturulmuş bir platform. AVA Labs, Cornell Üniversitesi profesörlerinden Emin Sirer Gün tarafından kuruldu. AVA Labs, 2019 yılında Andreessen Horowitz tarafında 6 milyon dolarlık finansal destekle faaliyetlerine başladı. İlk sermayedarları arasında Metastable, Polychain, Naval Ravikant ve Balaji Srinivasan da var.

Geçtiğimiz gün AVA Labs’ın Avalanche’si ABD merkezli ilk halka arzını gerçekleştirdi. Avalanche’nin halka arzı (ICO) 2017 yılından beri gerçekleştirilen en yüksek fonlu ICO’lar arasında yer aldı. 4.5 saatte tamamlanan ICO’da 42 milyon dolarlık fon toplandı.

2020 yılının başlarında AVA Lab, John Wu tarafından kurulan Investery isimli bir startup’ı satın aldı. Investery, reel piyasalarda finansal varlıkların transferini kolaylaştırmanın yanında yatırım kararları alma konusunda yatırımcılara teknik destek sunuyor.

koinmedya_brave

AVA Labs’in Investery’i satın almasının ardından AVA, John Wu ve Lydia Chiu gibi yetenekleri kadrosuna kattı. John Wu artık AVA Labs’ın Başkanı pozisyonunda. Wu, Tiger Management’daki tecrübesini AVA Labs’in geliştirilmesinde kullanıyor.

John Wu, son günlerde oldukça popüler olan DeFi platformları hakkında şu açıklamada bulundu:

“Düşük işlem hızı ve yüksek işletim ücreti DeFi büyümesine zarar veriyor… Hiçbir blockchain projesi Wall Street tecrübesi ve AVA Labs’ın teknolojik alt yapısına sahip değil. Avalanche teknolojisi Wall Street’in talep edebileceği ölçeklendirebilir ve yüksek işlem hızına sahip finansal uygulamalar geliştirecektir.”

Avalanche (AVAX) yeni bir ICO olduğu için henüz CoinMarketCap sıralamasında yer almıyor. Sadece etiket olarak AVAX’ın bilgilerini CoinMarketCap’te görebiliyoruz.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Coin Ajans

Bitcoin Fiyat Analizi: Günlük 7 bin dolarlık düşüşün ardından 30 bin dolar tutacak mı?

Bitcoin zorluğu, halving’e günler kala tüm zamanların rekoruna yaklaştı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası