CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

En Az 0.1 Bitcoin Tutan Cüzdan Sayısı Halving Öncesi Rekor Seviyeye Ulaştı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Rekor sayıda Bitcoin hodlerları, tasarruflarını merkez bankalarına karşı koruyor. En az 0.1 Bitcoin (BTC) bulunan adres sayısı, Bitcoin’i elinde tutan kişiler yani hodlerlar halving’e hazırlanırken ilk kez 3 milyonu aştı.

Source: glassnode

Etkin piyasalar hipotezine bağlı olan analistler, halving etkinliğinin zaten fiyatlandırıldığına ve fiyatı önemli ölçüde etkilemeyeceğine inanıyorlar. Bununla birlikte, pazarların mantıksız olduğuna ve piyasa dinamiklerinin daha ziyade davranışsal ekonomi tarafından daha iyi tanımlandığına inananlar var. Çığır açan çalışmaları ile ekonomide Nobel Ödülü alan psikolog Danny Kahneman bunlardan biri.

Fiat’a Karşı Bitcoin

İlginçtir ki, fiyatın Kara Perşembe günü “yarıya inmesi” bile, en az 0.1 BTC’ye sahip adreslerin büyümesini yavaşlatmadı. 0.1 BTC sahibi olanlar “balina” olarak tanımlanamazken, bu büyüme büyük olasılıkla perakende yatırımcıların daha fazla BTC’yi benimsemesini ve birikim yapmasını yansıtmaktadır.

Aynı zamanda bu artış, dünyadaki merkez bankalarının ekonomiyi parayla doldurduğu bir zamanda geliyor. Bu durum kamuoyunun tasarruflarını fiat para birimlerinin değerini kaybetmesine karşı koruma girişimi olabilir.

En Az 0.1 Bitcoin Tutan Cüzdan Sayısı Halving Öncesi Rekor Seviyeye Ulaştı 3
Source: Cointelegraph, Quandl

Bazıları son sosyoekonomik olayların Bitcoin üzerinde olumlu bir etkisi olacağını inkar edilemez bulsa da, 2017 benzeri bir boğa koşusunun yaşanıp yaşanmayacağını  yalnızca zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin alım fırsatı bitmez – Gözünüz bu endekste olsun

Coin Ajans

Bitcoin ile Uyuşturucu Ticareti Yapan İngiliz KFC Çalışanına Hapis Cezası

Coin Ajans

Crypto.com’da Bitcoin Yüzde 25 İndirimle Satılıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası