CoinAjans.com
Ripple Haberleri

En büyük XRP balinaları yine iş başında! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“daisyturkiye”

Balinalara ait kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert son 24 saat içinde, kripto balinaları tarafından devasa miktarda XRP işlemleri gerçekleştirildiğini tespit etti.

Ripple haberleri: Fintech devi ve kripto borsaları dev miktarda XRP taşıyor!

Ripple balinaları yine harekete geçti! Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap, son 24 saat içinde Ripple dahil olmak üzere, birkaç kripto devi arasında büyük miktarda XRP transferi yapıldığı tespit etti.

Ayrıca San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs de bu işlemlerde büyük bir paya sahip. Fintech devi, escrow olarak bilinen emanet hesaba kilitlenmek üzere 900 milyon tokenlik işlem gerçekleştirdikten sonra, 160 milyon XRP taşındı.

1 Nisan’da şirket, emanetten 1.000.000.000 token çıkardı ve ardından neredeyse tamamını geri çekti.

ripple haberleri

Ripple, Bitstamp, Bybit 160.1 milyon XRP taşıdı!

Son 24 saat içinde, XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın da katılımıyla 94.646.925$ değerinde XRP taşındı. Yaklaşık 160.1 milyon XRP, Ripple, Bitstamp, ve Bybit arasında transfer edildi.

ripple haberleri En büyük XRP balinaları yine iş başında!

Whale Alert ekibi, geçtiğimiz yirmi dört saat içinde Ripple’ın Avrupa’daki koridoru Bitstamp’a* yaklaşık 10 milyon XRP gönderdiğini tespit etti.

(*Bitstamp, San Francisco merkezli girişimin XRP tabanlı sınır ötesi ödeme platformu ODL (İsteğe Bağlı Likidite)’yi destekleyen ve XRP/EUR ODL koridorunu çalıştıran ortaklarından biri olarak biliniyor ve Ripple ve ODL’nin, İngiltere havale koridorlarına ulaşmasına aracılık ediyor.)

“sportsbet”

İşlemlerden bir diğerinde ise Ripple, operasyonel harcamalarını karşılamak üzere XRP satışlarında kullandığı RL43-EE ve RL18-VN olarak bilinen emanet cüzdanlara 20 milyon XRP gönderdi.

Her iki cüzdan da şirketin OpenCoin olarak piyasaya girdiği ve daha sonra Ripple Labs olarak isim değişikliğine gittiği dönemde, yani 2012-2013 yıllarında oluşturuldu.        

 Bu arada Bittrex borsası da cüzdanları arasında 9.5 milyon XRP aktarımı gerçekleştirdi. En büyük XRP transferini ise kripto borsası Bybit gerçekleştirdi. Son 24 saat içinde taşınan toplam XRP miktarının yaklaşık yüzde 80’ini (120.581.000 XRP’yi) taşıdı. Bu da yaklaşık 70.449.982$’a tekabül ediyor.

Ripple, 900 milyon tokenin kilidini açtı!

Bu arada Fintech devi 1 Nisan’da, escrow olarak bilinen emanet hesaptan 900 milyon token çıkardıktan sonra, neredeyse tamamını otomatik olarak geri çekti.

Ripple, bu işlemi genellikle her ayın ilk gününde gerçekleştiriyor. Bu işlemde kısa bir süre sonra, serbest bırakılan XRP’nin (bazen tamamı) büyük bir kısmı emanet hesaba geri gönderilir.

Ripple neden 1 milyar tokenin kilidini açıyor?

Ripple ve XRP tokeni, 2012 yılında oluşturulan kripto para birimi alanındaki en eski projelerden biridir. Şirketin yerel tokeni olan XRP, düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleriyle rekabet ortamı yarattı.

Ancak bu avantajlara rağmen şirketin, bazı uygulamaları tokenin merkezsizliğine gölge düşürdü. Şöyle ki; İlk olarak 2017’de ekip, XRP’nin toplam arzının %55’ini almaya karar verdi. Bu tokenleri, piyasaya sürmek yerine, kurumlara karşı güven oluşturmak için kullanmayı düşünüyordu. Fakat Ripple, her biri 1 milyar XRP tutan escrow olarak bilinen 55 emanet hesabı oluşturdu. 

Ripple bu prosedürün, ekosisteminin gelişmesi için gerekli olduğunu ifade ediyor. Ve müşterilerine XRP sağlamak ve kripto borsalarında kripto paranın likiditesini desteklemek için bunu birkaç yıldır yapıyor.

koinmedya_brave

XRP arzının büyük bir kısmının kilitlenmesi, uygulama sırasında fiyatlar üzerinde olumlu bir etkiye sahipti. Ancak giderek daha fazla tokenin kilidi açıldığı için, varlığın fiyatı olumsuz etkilendi.

Nitekim, önemli bir talep olmaksızın, her ay 1 milyar XRP’yi dolaşıma sokmak fiyatları olumsuz etkiler. Bunu telafi etmek için ise, Ripple, tokenlerin çoğunu emanet hesaba geri kilitler.

Ripple haberleri: şirket kaç yıl boyunca XRP satacak?

Ayrıca projenin CEO’su Brad Garlinghouse’un Financial Times’a verdiği bir röportajda da söylediği gibi; Ripple,  “nakit akışını pozitif” tutmak için XRP varlıklarından bir kısmını satmak zorunda.

Bu arada satışlar, dolaşımdaki arz üzerinde düzenli bir artışa yol açarak, yıllık bazda yaklaşık %6 enflasyona ulaştı. Hala Ripple’ın rezervlerinde yüksek mitarlarda XRP mevcut. Ve şirketin satışları mevcut hızında devam ederse; tüm bu tokenlerin emanetten çıkması uzun zaman alacak.

Ripple nedi? XRP nedir?

San Francisco merkezli blockchain devi, toplam XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor. Ve birden fazla platformda, kripto para biriminin benimsenmesi adına piyasaya sık sık yüksek miktarda XRP sürüyor.

Dahası Ripple’nin, çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP sattığı artık herkes tarafından biliniyor. Hatta bu durum SEC tarafından açılan davaya da konu oldu.

Bu arada San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple’ın 20 yıl boyunca XRP satışlarına devam edeceği tahmin ediliyor.

Şöyle ki; 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturdu. Hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen bu emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

XRPArcade tarafından yayımlanan bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 200 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 20 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam etmesi bekleniyor.

Sonuç olarak; dolaşımdaki arzın enflasyonu, talep yetersizliği göz önüne alındığında XRP fiyatlarını mevcut düşük seviyelerde tutmak için yeterli bir sebep.

Ripple haberleri: Ripple’dan Güneydoğu Asya’da gücüne güç katacak hamle!

Ripple, Güneydoğu Asya’daki varlığını genişletmek için Malezya merkezli bir şirket ile ortak oluyor! İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla yeni koridorlar açmak üzere Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’da yüzde 40 hisse satın aldı.

ripple haberleri En büyük XRP balinaları yine iş başında!

Ortaklık, şirketin Güneydoğu Asya’daki konumunu daha da güçlendirmesine olanak tanıyacak. Ripple’a göre, bu bölgenin sınır ötesi ödemeler için “standart bir entegrasyona” ihtiyacı var.

Ripple, geçtiğimiz hafta Güneydoğu Asya’daki operasyonlarını yönetmek için eski bir Uber yöneticisi olan Brooks Entwistle’ı ekibine dahil etti. Şimdi de sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’da yüzde 40 hisse satın aldı.

Regülatörler bu ortaklığa yeşil ışık yakarsa, Entwistle, Ripple’ın satın almadan sorumlu başkan yardımcısı Amir Sarhanghi ile birlikte Tranglo’nun yönetim kurulunda yer alacak.

Bu arada şubat ayında Tranglo, Uganda ve Brezilya’nın yanı sıra, dünyanın en büyük iki havale alıcısı olan Nijerya ve Gana’da yeni ödeme kanalları açtı.

Ripple “Line oF Credit” hizmeti

Ripple haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşterilerin hem ODL hem de Kredi hizmeti veren “Line of Credit” çözümünden yararlanabileceklerini söyledi:

“Bu haberi vermekten heyecan duyuyoruz – Tranglo’nun APAC ayağını RippleNet ile birleştirmek, hem ODL hem de Line of Credit hizmetimizden yararlanabilen müşteriler için daha da iyi bir deneyim yaratacak!”

Ripple, dünyanın çapında bankalara, finansal kurumlara ve kuruluşlara çözümler sunan bir blockchain şirkettir. Bankalar, ödeme işlemcileri ve dünya çapında ünlü havale sağlayıcılarının yer aldığı ödeme piyasasında sağlam bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Esasen Ripple’ın yapmaya çalıştığı şey; şirketlerin büyük miktarlarda atıl sermaye tutmasını önlemek için kripto para birimi destekli hızlı ve uygun maliyetli bir blockchain oluşturmak.

Bu minvalde oluşturulan likidite platformu On-Demand Liquidity (ODL) de para birimlerinin “saniyeler içinde” aktarılmasını ve dönüştürülmesini sağlıyor. ODL aynı zamanda 200’den fazla bankacılık ve finansal ortağı bir araya getiren RippleNet olarak adlandırılan ana ağın bir parçası.

Ayrıca 2020’nin ikinci çeyreğinde RippleNet tabanlı Line of Credit (Kredi Sınırı) adlı yeni bir hizmet başlattı. Müşteriler kredi ile XRP alabilecek. Bu adım, performanslarını artırmak isteyen şirketler için önemli. Çünkü aynı zamanda Ripple, özellikle ODL platformunu kullanan seçkin müşterileri için işletme sermayesi kredisi sağlıyor.

Şirketin resmi raporuna göre, bu yeni hizmet ODL müşterileri tarafından olumlu karşılandı. Line of Credit çözümünden faydalanacak olan firmalar, bu fonları hizmetlerini geliştirmek, daha verimli hale getirmek veya yeni ürünler sunmak için kullanabilir.

Kaynak

Ripple haberleri: Borsalar yakında XRP’yi tekrardan listeleyebilir!

XRP’nin bazı kripto borsalarından çıkarılmasının ardından, devam eden kampanyalar, atılan adımlar ve son gelişmeler, dijital varlığın yakın gelecekte yeniden listelenebileceğini gösteriyor.

Şöyle ki; “XRP Ordusu” olarak anılan XRP savunucuları, borsalar üzerinde baskı oluşturan bir hareket başlattı. Ve Twitter’da birçok ülkede trend olan “#RelistXRP” etiketiyle kripto parayı yeniden listeletmek için harekete geçti.

Ripple nedi? XRP nedir?

Hareketin geçtiğimiz birkaç gün içinde yakaladığı coşku ve bunu destekleyen binlerce hesap, son zamanlarda XRP’nin yeniden listelenmesine yönelik artan talebin seviyesini gösteriyor. Esasen bu ilgi ve talep aynı zamanda, dijital varlığın değerini de olumlu yönde etkileyebilir.

Nitekim Ripple aleyhinde açılan davadan bağımsız olarak, kripto para son zamanlarda iyi bir ivme yakaladı. Ve geçen hafta kayda değer bir artış gördü. Bu yükseliş, zor zamanlardan geçen bir varlık için oldukça umut verici görünüyor.

ripple haberleri En büyük XRP balinaları yine iş başında!
XRPUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

Geçen hafta, SEC tarafından başlatılan yasal mücadeleye rağmen XRP fiyatında yaşanan bu %9’luk artış, XRP’ye yönelik ilginin arttığını gösteriyor.

Aynı zamanda son raporlar, Ripple Labs’ın kurucusu Chris Larsen’in, şirket aleyhine açılan davayı reddetmek amacıyla şirketin CEO’su Bradley Garlinghouse ile birlikte önemli girişimlerde bulunduklarını ortaya çıkardı.

Ripple haberleri

Bu arada Amerikalı editör Michael Arrington Twitter’da birkaç gün önce, yasal savaşın Ripple lehine sonuçlanacağını ima etti. Ve Coinbase ve diğer platformların XRP’yi yeniden listelemelerinde herhangi bir risk bulunmadığını söyledi.

Ripple ve SEC arasındaki dava nasıl sonuçlanır?

2012’de piyasaya sürülen XRP, 24,45 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ile en büyük yedinci kripto para birimidir. 

Kripto para birimi hemen hemen piyasaya çıktığı günden bu yana zaten merkezi olduğu gerekçesiyle eleştiriliyordu. Eleştirilerin başında Ripple ağı (RippleNet) üzerinde değer transfer etmeyi sağlayan bu kripto paranın arzının yaklaşık %60’ının şirkete ait olması geliyor.

Geçen yılın sonlarında SEC, şirketin üst düzey iki yöneticisinin “kayıtsız, menkul kıymet satışı yoluyla 1.3 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini iddia etti. Ripple Labs, SEC tarafından kendisine yöneltilen tüm iddiaları reddetse de aralarında Binance.US, Coinbase, Bitstamp, Crypto.com ve Bittrex’in de yer aldığı birçok kripto borsası XRP’yi delist etti.

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle XRP’nin Amerikalı yatırımcılara satılması, kayıtsız menkul kıymet satışı olarak görülüyor. Ve Ripple, üst düzey iki yöneticisi ile birlikte, kayıtsız tahvil satışı yapmakla yargılanıyor.

Ripple haberleri

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan yasal savaşın ardından; pek çok kripto para platformu Ripple’a cephe alırken; şirketin yerel tokeni XRP bazı borsalardan çıkarıldı.

Ancak davanın ardından her platform, dijital varlığın satışı veya değişimi konusunda farklı parametreleri baz aldı. Bazı şirketler, XRP’yi yalnızca ABD platformlarından kaldırırken, bazıları ise küresel çapta bir delist işlemi gerçekleştirdi.

Ayrıca bazı kripto borsaları, tokeni listesinden çıkarırken, bir kısmı alım satım işlemlerini durdurdu, askıya aldı veya devre dışı bıraktı.

Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu ve iTrustCapital gibi platformlar ise, faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde Ripple tokeni için alım satım işlemlerini askıya aldı.

Bununla birlikte, son gelişmeler, dijital varlık için bu sürecin yavaş yavaş sona ermeye başlayacağına işaret ediyor. Artan propagandalar borsaların  kriptoyu yeniden listelemek zorunda kalacağını ve raporlar ise davanın Ripple lehine sonuçlanması gerektirdiğini gösteriyor.

Kaynak


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya dev XRP sürümü TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple 1 doların altına düşer mi? TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple’ın XRP satışları yüzde 80 azaldı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası