CoinAjans.com
Kriptopara Haber

En eski Bitcoin madencilerinden Bixin’in 6600 BTC’lik büyük yatırım planı

kripto para haber coinajans

En eski Bitcoin madencilik operatörlerinden ve cüzdan girişimlerinden olan Bixin, 66 milyon dolar değerinde tam 6600 Bitcoin’i yeni bir fona tahsis etti.

CoinDesk’te yer alan habere göre şirket cuma günü, bu fonla arbitraj, Bitcoin vadeli işlemleri ve trend analizi gibi stratejileri benimseyen kantitatif ‘trading’ fonlarına yatırım yapacak. Bixin, aynı zamanda elindeki Bitcoin’leri artırmayı hedefliyor.

“Bitcoin’e çok güçlü şekilde inanıyoruz”

2018 yılının sonlarında Huobi borsasından Bixin’e geçen ve şu an şirketin madencilik işleri ve destek fonları denetleme görevini icra eden Liu Fei konuyla ilgili olarak, “Biz Bitcoin’e çok güçlü şekilde inanıyoruz. Ve görmek istediğimiz şey, Bitcoin ekosisteminin Çin’de ya da başka bir ülkede silolar içinde sıkışıp kalması kesinlikle değil! Umuyoruz ki bu fon destekleri sayesinde Bitcoin ekosistemi daha iyi bir küresel likidite yapısına sahip olacak” dedi.

Kurucusu, 2009’da madencilik yapmaya başladı

Bixin, 2009 gibi erken bir dönemde madencilik yapmaya başlayan Wu Gang tarafından 2014 yılında kuruldu. Şirket, kısa sürede Çin’de en çok bilinen Bitcoin cüzdan ve madencilik operatörlerinden biri olmayı başardı.

2018’in sonlarında ve 2019’un başlarındaki ayı piyasasında kendi kendine madencilik sistemi yatırımlarını büyüten şirket, şu anda Bitcoin ağının toplamının yüzde 2.5’luk bölümünü oluşturan yaklaşık 300 megawatt saat, yani kabaca saniyede 3.000 ‘petahash’ (PH / s) bilgi işlem gücüne sahip Bitcoin madencilik tesisleri işletiyor.

Bixin, 2018 yılında özel sermayesiyle bir yatırım ve finansal hizmet departmanı kurdu. Böylece, madencilik devi Bitmain’in büyük rakibi MicroBT dahil olmak üzere, Çin’in önde gelen kripto para girişimlerine ciddi yatırımlar yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Coin Ajans

Çin’deki Mahkeme Bitmain’in 680 Bin Dolarlık Mal Varlığını Donduruldu

Coin Ajans

Sektörün devlerinden yepyeni XRP öngörüleri geldi! Bugünkü sert hamlelerden sonra ne düşünüyorlar?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası