CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“En Son 3.000 Dolarda Görüldü” Diyen Dünyaca Ünlü Analistten Dev Bitcoin Tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in (BTC) son çöküşü pazar yapısına önemli ölçüde zarar verdi ve aynı zamanda en büyük altcoin’leri çok yıllık taze düşüşlere düşürdü. Piyasa son dönemdeki düşük seviyelerinden büyük oranda toparlanmış olsa da küresel düşüşün arka planı daha fazla zararın olabileceğini düşündürüyor. Bu yoğun düşüş, yatırımcı hissiyatının Bitcoin’in fiyatı ile birlikte düşmesine neden oldu. Bu mutlaka Bitcoin’in dibe vurduğu anlamına gelmiyor, ancak tarih kripto paranın buradan biraz daha fazla yükselebileceğini gösteriyor.

Bitcoin, son erimenin ardından konsolidasyona girdi 

Son günlerde Bitcoin, 5.300-5.500 dolarlık fiyat aralığında  işlem görüyor ve bu da büyük selloff’undan hemen önce görülen 8.000 dolarlık en yüksek seviyesinden önemli bir düşüşe işaret ediyor. Bitcoin’i bu yükseklerden 3.000 doların ortalarındaki düşük seviyelere çeken hızlı düşüş, hisse senedi piyasasında görülen büyük bir düşüşle birlikte ortaya çıktı. Bu düşüş trendi, BitMEX’teki bir dizi tasfiye ile devam etti ve bu da boğaların yoğun satış baskısına karşı savunmasını inanılmaz derecede zorlaştırdı.

BTC’nin 2018’in sonlarında 3.000 dolarlık dibe vurduğu zaman olduğunu belirtti. Analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Bitcoin: Yeter dedi burada… Bu seviyeleri endekste son gördüğümüzün örnekleri: Şubat 2018 6.000 dolarlık kilitlenme. Nisan 2018 yeni düşük seviyeler. Kasım-Aralık 2018 3.000 dolarlık dip.

Tarihsel veriler, geleceğe dair iç görü sağlamaya devam ederse, bu faktör BTC’nin buradan bir miktar daha yükseliş görebileceğini düşündürüyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Ripple Büyük Selloff’tan Sonra Bir İlke İmza Atmak Üzere!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin Yeni Zirveleri Gördü! Tom Lee, Son Ralliyi Yorumladı

MicroStrategy CEO’sunda İddialı Bitcoin Tahmini: Fiyatı Üçe Katlayabilirler!

Son Savunma Hattı Vurgusu Yapan Analist Bitcoin’de Sıradaki Seviyeleri Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası