CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

En Son “Kara Perşembe”de Görülen Olay Tekrar Gerçekleşti! Bitcoin Çökecek Mi?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bu durum neden boğalar için kötü bir haber?

Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı!

Blockchain analitik firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yazma sırasında, Bitcoin‘e varlığı boyunca 106,6 milyar dolar yatırım yapıldı.  Bitcoin’in toplam arzını varlığın mevcut fiyatı ile basitçe çarpan Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 172 milyar dolar.

En Son “Kara Perşembe”de Görülen Olay Tekrar Gerçekleşti! Bitcoin Çökecek Mi? 4

Analistler, her UTXO’ya aynı değeri atamak yerine, her bir kripto paranın taşındığı en son fiyatı kaydederek Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerini hesaplar. Analistler, gerçekleşen piyasa değeri metriğinin, ağın likiditesinin daha net bir resmini kanıtladığına inanıyor, çünkü tüm kripto paralara aynı şekilde muamele edilmiyor. Örneğin; hareketsiz BTC’lere, özel anahtarlar nedeniyle erişilemeyen önemli ölçüde kripto paraya daha az ağırlık veriliyor.

Bu metriğin ATH’ye ulaşması neden boğalar için kötü?

Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri, Ağustos 2019’da 100 milyar dolarlık kilometre taşını geçti ve ardından bir ay sonra yatırımcı ve trader’ları hazırlıksız yakalayan keskin bir satış gerçekleşti. 

En Son “Kara Perşembe”de Görülen Olay Tekrar Gerçekleşti! Bitcoin Çökecek Mi? 5

Glassnode, son tüm zamanların en yüksek seviyesinin BTC’nin 24 saat içinde yüzde 51’den fazla değer kaybettiği 12 Mayıs’ta “Kara Perşembe”den hemen önce gerçekleştiğine dikkat çekiyor. Kripto para analisti Luke Martin, son açıklamalarında  bu konuya değindi. Analite göre, Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması fiyat hareketi için iyi olmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

24 Ekim BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, LINK, DOT, LTC, ADA ve BSV Fiyat Analizi

Binance’de İlginç Şeyler Oluyor: Satış Duvarı Tespit Edildi! İşte Bizi Bekleyenler…

Coin Ajans

Corona Virüsü Krizi Bitcoin, Ethereum ve XRP’yi Daha Ne Kadar Düşürebilir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası