CoinAjans.com
EOS Haberleri

EOS en büyük güncellemesini yayınladı: EOS.io 2.0

Eos haberleri coinajans.com
fairspin_banner

EOS en büyük güncellemesini yayınladı: EOS.io 2.0. En büyük 7. Kripto varlık olan EOS, blockchainini daha basit daha hızlı ve daha güvenli bir hale getirdi.


EOS.io 2.0 yayınlandı

 

Blockchain yazılım geliştirme şirketi olan Block.One, EOS blockchaininin son hali olan EOS.io 2.0’ı piyasaya sürdü.

Block.One ,Twitter üzerinden 10 Ocak’ta yayınladığı sürüm duyurusunda, güncellemenin EOS blockchainini “daha hızlı, daha basit ve daha güvenli” hale getirdiğini iddia etti.

Akıllı sözleşme sanal makinasında büyük değişiklik

Yeni yazılımın resmi blog sayfasında güncellemenin, EOS akıllı sözleşmelerin çalışması için özel olarak oluşturulmuş bir WebAssembly (WASM) motoru içerdiği belirtildi. WASM web ve sunuculara dağıtım için hazırlanmış bir talimat biçimidir.

eos.io 2.0

 

Bu değişikliğin, önceki versiyonda kullanılan motordan 16 kat daha hızlı olduğu düşünüldüğünde, EOS akıllı sözleşme yürütme performansının bir hayli iyileşeceği söylenebilir.

Bu güncelleştirmeyle beraber EOS, kullanıcılarına ayrıca WebAuthn desteği de sunmuş oldu. WebAuthn açık anahtar şifrelemesine dayanan bir web kimlik doğrulama standardıdır. Yapılan duyuruda EOS geliştiricilerinin WebAuthn standartlarını nasıl kullanacakları da açıklandı.

”EOS.io 2.0 ile EOS geliştiricileri için WebAuthn desteği verilmiştir. Geliştiriciler EOSA uygulamalarında WebAuthn ile işlem imzalamayı test etmeye başlayabilirler.”

Ağ kodu için çoklu kullanım desteği!

eos.io 2.0

Block.One yaptığı sürüm duyurusunda EOS blockchainine multithreading desteği eklediklerini ve bu sayede blockchain ağ kodunu önemli ölçüde geliştirdiklerinin de altını çiziyor.

Multithreading desteği sayesinde ağ, çok daha fazla işlemi aynı anda yapabilme kapasitesini ciddi oranda arttırıyor. Bazı kaynaklarda çoklu iş parçacığı desteği olarak da geçen Multithreading, blok yayılımı, blok ve işlem paketleme ve paket açma gibi işlemlerde ağ performansını önemli ölçüde iyileştiriyor.

EOS, EOS.io 2.0 güncellemesinin yanında geliştiricilerin EOS blockchaine kabulünü hızlandıran, entegre geliştirme ortamı IDE’yi de yayımladığını duyurdu.

İlgili haber: Çin: EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili Haberler

Kripto para derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings Bitcoin’e kaç veriyor?

Coin Ajans

EOS tabanlı stabil coinlere kısa bir bakış

Coin Ajans

EOS fiyatı yeni bir trend değişimi mi yapıyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası