CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Eski Avrupa Merkez Bankası Genel Müdürü’nden şaşırtıcı Bitcoin açıklaması

kripto para haber coinajans

Önde gelen finans figürleri, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin ile ilgili yorumlar yapmayı sürdürüyor. Son olarak Avrupa Merkez Bankası’nın eski Genel Müdürü Aurel Schubert, yaptığı açıklamada BTC için şaşırtıcı derecede olumsuz ifadeler kullandı.

Avrupa Merkez Bankası’nın eski Genel Müdürü Aurel Schubert, Bitcoin’in geleceğinin olmadığına inandığını belirtti. Schubert, BTC’nin er ya da geç “Yanılsamalar Müzesi’nde” sergilenen nesnelerden biri olacağını söyledi.

“Bitcoin bir Ponzi şemasına benziyor!”

Schubert ayrıca, dijital pazarın 7/24 mevcut olan hızlı, güvenli, sınır ötesi ödeme çözümü ve sorunsuz borsalar istediğini ve talep ettiğini açıkladı. Yetkili ayrıca, mevcut yerel ödeme çözümlerinin de bölümlere ayrıldığını ve küresel ekonomiye uygun olmadığını kabul etti.

Bitcoin’in ne bir para birimi ne de bir çözüm olduğunu düşünen Schubert, BTC’nin bir Ponzi şemasına benzediğini söyledi.

ECB ile ilişkili kişiler daha önce de BTC’yi eleştirmişti

Gelen bu son görüşler, Avrupa Merkez Bankası ile ilişkili kişilerin Bitcoin’e dair ilk olumsuz yorumu değil. Daha önce yine kurumun eski başkanlarından Jean-Claude Trichet, gerçek bir para biriminin özelliklerinden yoksun olduğunu söyleyerek Bitcoin’i eleştirmişti.

Aurel Schubert ayrıca BTC blok zincirinin pahalı işlem ücretlerini de eleştirdi. Kripto para birimleriyle ilgili sık sık olumsuz sesler duyulmasına rağmen, Avrupa Merkez Bankası sınır ötesi ödeme sektörünü güçlendirmek için kendi dijital para birimini geliştirmeye ilgi gösteriyor.

coinnounce

16 Mart Bitcoin analizi: BTC çok kritik bir eşikte


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Ripple CTO’sundan “Bitcoin sıfırlanacak” diyen ünlü yatırımcıya yanıt

DeFi tokenleri uçuşa devam ediyor! En çok yükselenler hangileri?

Dünya Ekonomik Forumu, merkez bankası dijital parası rehberi hazırladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası