CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum 150 doların altına dalış yaptı

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum 150 doların altına daha büyük bir düşüş yaşarken, ABD Doları karşısında kilit desteği kırdı. Benzer bir durum da Bitcoin’de var. ETH fiyatı, 135 dolar ve 132 dolar seviyelerine yeni bir düşüş riski ile karşı karşıya.


Ethereum 150 doların altına dalış yaptı

Yakın bir zamanda Ethereum 150 dolar ve 152 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için birkaç girişimde bulundu. Buna rağmen ETH fiyatı 150 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıkmada zor anlar yaşadı.

Sonuç olarak ise 148 dolar destek bölgesinin altında bir ayı tepkisi görüldü. Dahası fiyat 145 dolar seviyesi yakınındaki birkaç önemli desteği de kırdı. Sonunda ise ETH 142 dolar yakınında yeni bir haftalık dip seviyesinde işlem görürken, şimdi de kayıplarını konsolide ediyor.

ETH fiyatı ise son yaşanan 149 dolardan 143 dolara düşüşün yüzde 23.6 Fib izleme seviyesi yakınında işlem görüyor. Yukarıda ise 146 dolar ve 148 dolar seviyelerinde birçok engel var.

İlgili – Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

Bunlara ilave olarak son yaşanan 149 dolardan 143 dolara düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesi 146 dolar yakınında. Öyle görünüyor ki 146 dolardaki önceki destek şimdi Ethereum boğalarının önüne güçlü bir engel olarak çıkacak.

Daha da önemlisi, ETH/USD paritesi saatlik grafiğinde 147 dolar yakınındaki direnç ile dünün kilit ayı trend çizgisi de aktif. Bundan dolayı da 150 dolara doğru itiş için 148 dolar direnç bölgesinin üzerine başarılı bir kırılma gerekiyor.

En yakın direnç 149 dolar yakınında. Çünkü 100 saatlik basit hareketli ortalama yukarı yönlü hareketi durdurmak için burada bekliyor. Aşağıda ise 143 dolardaki son dip seviyesi kısa vadeli desteği oluşturuyor.

İlgili – Ethereum zorluk bombası ertelenebilir

Eğer fiyat daha da aşağıya devam ederse, 142 dolar ve 140 dolar destek seviyelerini kırabilir. Ana destek seviyeleri 135 dolar ve 132 dolarda. Bunların altında ise kısa vadede boğalar muhtemelen teslim olur.

Ethereum 150 doların altına daha büyük bir düşüş yaşarken, ABD Doları karşısında kilit desteği kırdı. Benzer bir durumda Bitcoin’de var. ETH fiyatı, 135 dolar ve 132 dolar seviyelerine yeni bir düşüş riski ile karşı karşıya.

Etherem grafiğinde fiyatın açık bir şekilde 150 dolar ve 148 dolar seviyelerinin altında düşüşün boyutlarını artırdığı görülüyor. 150 dolar direncinin üzerinde kapanış olmadığı sürece fiyat 135 dolara doğru düşüşüne devam edebilir.

ETH teknik indikatörler

Saatlik MACD – ETH/USD paritesi MACD şu an ayı bölgesinde hız kazanıyor.
Saatlik RSI – ETH/USD paritesi RSI şu an 50 seviyesinin iyice altında ve ayı açısına sahip.
Başlıca destek seviyesi – 142 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 150 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH’nin yönü belli oldu TAKİP ET

Coinajans.com

Altın ve Bitcoin fiyat benzerliği bize ne anlatıyor? TAKİP ET

Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası