CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum 2.0 Kasım ayında geliyor mu? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarının en büyük güncellemesi olan Ethereum 2.0’ın başlatılma tarihi hakkında farklı tarihler gündemde. En son Ethereum 2.0 Kasım ayında başlatılacağı yönde söylentiler dikkat çekiyor.


Ethereum 2.0 Kasım ayında geliyor mu?

Bitcoin ödül yarılaması 11 Mayıs 2020’de tamamlandı ve artık kripto para piyasalarının gündemi bu tarihten sonra Ethereum 2.0 güncellemesine kilitlendi. Ethereum fanatikleri ve yatırımcıları Ethereum 2.0 güncellemesi konusunda oldukça yüksek beklentiye sahip. Ethereum 2.0 nedeniyle ETH staking oranlarının ciddi biçimde artacağı tahmin ediliyor. Bu sürecin ETH fiyatlarını olumlu etkileyebileceği ileri sürülüyor.

Ethereum 2.0’ın başlatılma tarihi sürekli erteleniyor. En son zikredilen tarih 2020’nin 3’üncü çeyreğiydi. Ancak Ethereum geliştiricilerinden Justin Drake, güncelleme test sürecinin 6 ila 9 ay arasında vakit alabileceğini iddia etti. Bu durumda Justin Drake’in çıkarımlarına göre Ethereum 2.0, 2021 yılına kalıyor. Ethereum CEO’su Vitalik Buterin ise Ethereum 2.0’ın 2020’nin 3’üncü çeyreğinde başlatılabileceği konusunda hala iyimser.

Ethereum’un diğer yazılımcılarından Afri Schoedon ise Vitalik Buterin ve Justin Drake’in ortalaması bir tarihe işaret etti. Schoedon, Ethereum 2.0’ın Kasım ayında başlatılabileceğini söyledi. Schoedon, Kasım ayı için bir şart koşuyor; Kasım için ciddi bir böcek ve hata bulunmazsa şartını koşuyor.

koinmedya_brave

Ethereum 2.0’ın başlatılma tarihindeki belirsizlikler Ethereum fiyatlarında beklenilen fiyat artışının yaşanmasını engelliyor. ETH/USD paritesi yazının kaleme alındığı saatte tekrardan 240 doların üstüne çıktı. Ancak bir türlü 250 dolarlık direnci kıramıyor.

Ethereum 2.0’ın aksine Cardano’nun Shelley güncellemesi daha net ilerliyor. Bu sayede ADA/USD paritesi son 1 ay içerisinde %60’tan fazla değer kazandı. Ethereum fiyatları ise bu süreçte durağan seyrediyor. Cardano, Ethereum 2.0 etkisi ile ETH/USD paritesinde artış pontansiyelini gösteriyor. Yani Ethereum fiyatları da pek ala %60’lık değer artışı yaşayabilir. Yani Ethereum 2.0 hakkında çalışmalar netlik kazanırsa ETH/USD paritesi 400 dolara kadar çıkabilir.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum Fiyat Analizi: ETH/USD toparlanması 150 doların altında – Ethereum’da son gelişmeler

Coin Ajans

Dünyanın en büyük emeklilik fonu, Bitcoin’in tüm piyasa değerini 3 ayda kaybetti

Grayscale Bitcoin Fonuna Olan İlgi, Berkshire Hathaway’i Solladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası