CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum 2.0’a bir basamak daha: Medalla launchpad’i yayınlandı

kripto para haber coinajans

Ethereum’dan yapılan resmi açıklamada, aylar süren çalışmaların ardından ETH 2.0’ın son testnet’i olan Medalla için validator (doğrulayıcı) launchpad’in piyasaya sürüldüğü bildirildi.

Ethereum ağını kapasite ve hız dahil baştan sona değiştirecek Ethereum 2.0’a her geçen gün giderek yaklaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde Ethereum 2.0 öncesi son testnet olan Medalla’nın 4 Ağustos’ta başlatılmasının planlandığı açıklanmıştı. Medalla, uzun zamandır üzerinde geliştirme yapılan Ethereum 2.0’a çok benzer şekilde çalışacak ve Ethereum 2.0’ın en gerçek deneyimi olacak.

Bugünkü açıklamada bu launchpad’in ilk amacının validator’ları sürecin bütün yönleriyle ilgili kendilerini eğitmelerine yardım etmek ve bir ETH 2.0 doğrulayıcısı olmayı mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak olduğu belirtildi. Ayrıca “Validator’ların ne yaptığını ve neden yaptıklarını anladıklarından emin olmak istiyoruz.” denildi.

Şimdiden 158,208 GöETH stake edilirken Medalla testnet’in başlatılması için 16 bin 384 doğrulayıcı ile stake edilen 524,288 GöETH’ye ihtiyaç olduğu kaydediliyor.

Ethereum 2.0 tam anlamıyla piyasaya çıktığında doğrulayıcı olmak için en az 32 ETH gerekecek. 32 ETH sahibi olup doğrulayıcı olanlar, ETH ödülleri kazanacaklar. Borsaların ise kullanıcıları adına bunu yapmaları ve böylece 32 ETH’lik bariyeri düşürmeleri bekleniyor.

Daha fazla detay geliyor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İsviçre Başkanı: Facebook’un Dijital Para Projesi Başarısız Oldu

Coin Ajans

Az bilinen altcoin borsası kepenk indiriyor, Vertcoin’e %51 saldırısı

Coin Ajans

Deutsche Bank’tan Felaket Senaryoları: Biri Doğrudan Bitcoin’i Etkiliyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası