CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum 2.0’da yeni rekor! TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
koinmedya_brave

Ethereum 2.0, yeni bir kilometre taşını daha geride bıraktı!. Stake edilen ETH miktarı, kayda değer bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum yorum: ETH 2.0 tarihsel bir dönüm noktasını aştı! 

Ethereum 2.0’da stake edilen ETH miktarı 3.6 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yani dolaşımdaki her 33 ETH’den biri artık, ETH 2.0 depozito sözleşmesi kapsamında stake edilmiş durumda. Toplam stake edilen ETH oranı ise 6,1 milyar doların üzerinde.

Blockchain analiz firması Glassnode dün (28 Mart 2021), (ortalama 1.631 dolarlık fiyattan) stake edilen toplam ETH değerinin yaklaşık 6.1 milyar dolar olduğunu bildirdi. Esasen bu kadar büyük miktarda fonun yeni sözleşmeler kapsamında kilitlenmesi, yükseltmenin arkasında büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte stake edilen ETH miktarı o zamandan beri yaklaşık 300.000 düştü. Ancak staking sözleşmesinin başlatılmasından bu yana net bir şekilde büyüyen bir trend var. Nitekim stakerlar 1 Ocak 2021’den bu yana 1 milyonun üzerinde ETH ekledi. Böylece toplam miktar, tüm Ethereum arzının %3’ünü aştı.

Ethereum yorum: ETH 2.0’a hazır mısınız?

Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH’dir. Bu nedenle bir validatör olmak için yaklaşık 60.000$ gerekir. Bu kadar yüksek maliyeti bile göze alan Ethereum destekçileri, mevduat sözleşmesine 6,1 milyar dolar yatırdı.

Bu arada 1 Aralık 2020’de başlatılan ETH 2.0 depozito sözleşmesi, faaliyete geçmek için minimum doğrulayıcı gerektiriyordu. Tabi bunu kolayca başardı ve daha sonra Buterinden 3.200’den fazla ETH geldi. Hatta sadece Kraken kullanıcıları 250.000’den fazla ETH stake etti.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonudur. Tüm Ethereum (ETH) ağını, birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğini sağlayan temel bir mekanizma olan madenciliği staking sistemi ile değiştirecek.

“sportsbet”

ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek.  Ayrıca ETH 2.0’dan sonra, ağın saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor.

Ethereum yorum Ethereum 2.0'da yeni rekor!

Kaynak

Canlı ETH fiyatı: $ 1,784.12

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Fiyatlar tekrardan 2 bin doları görür mü?

Kaynak

Ethereum %51 saldırısı ihtimaline karşı strateji oluşturuyor!

Ethereum’un ağında, geçtiğimiz yıl içinde hem DeFi hem de NFT tokenleri konusunda birçok önemli gelişme yaşandı. Ethereum ağında çalışan platformların ve varlıkların sayısı arttıkça, ağın işlem ücretleri de arttı.

Ağın yükselen işlem ücretleriyle mücadele etmeyi amaçlayan Ethereum geliştiricileri kısa süre önce EIP-1559 adında bir ağ değişikliğine gitmeyi kararlaştırdı. Değişiklik temmuz ayında devreye girecek. Güncellemeden amaçlanan ise her işlem ücretinin bir kısmının Ethereum ağına gönderilmesi ve bu sayede işlemlerde kullanılan ETH’lerin yakılarak dolaşımdaki ETH arzının azaltılması.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu değişiklik ağın madencilerine giden ödül miktarını da azaltacak. Bazı madenciler bu değişikliği protesto edeceklerini açıkladılar. Madenciler ağın güvenliğini tehdit edecek bir gösteri yapacaklarını ilan ettiler. Madenciler amaçlarının Ethereum’u devirmek olmadığını güvenliği kendilerinin sağladığını ve bunu göstermek istediklerini belirtti.

Ethereum kurucu ortağı Buterin ve diğer Ethereum geliştiricileri, atağa karşı savunma stratejileri geliştirdiklerini ifade etti. Ethereum geliştiricileri olası bir %51 saldırısına karşı çözümlerini organize ediyor. Buterin, saldırının gerçekleşmesi durumunda Proof of Work (PoW) algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçişin çok hızlı yapılabileceğini, böylelikle saldırının bertaraf edileceğini savunuyor.

“Bits Be Trippin” olarak bilinen bir madenci, 9 Mart’taki bir Youtube videosunda, “Buradaki risk göstergesi ağa saldırmak değil, saldırının mümkün olduğunu göstermek” şeklinde açıklama da bulundu. Madenci ayrıca %51 saldırısını yapacak güçleri olduğunu da ifade etti.

“daisyturkiye”

KaynakEthereum 2021 sonunda kaç dolar olacak?

ETH’nin fiyat artışıy ile analistler, bu özel kripto paranın bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser. Bununla birlikte piyasıyı takip eden yatırımcılarında, ETH’nin 2021 yılı sonunda 2.000 doların üstünü görebileceğini düşünüyor.

Ethereum 2000 doları görecek mi?

Bazı analistlere göre, Ethereum bahar aylarında kolay biçimde 2000 doları görebilir. 


Ethereum 100k’a ulaşabilir mi?

Bunun cevabı kripto para piyasasının toplam hacminde. Kripto para piyasası 10 trilyon dolar değerine ulaştığında ETH 100olabilir


Ethereum sizi zengin edebilir mi?

Bu diğer kripto paralarda mümkün olduğu gibi ETH için de geçerli. ETH piyasaya giriş rakamlarından bugüne gelindiğinde onlarca yatırımcının zengin olduğu söylenebilir.

Ethereum satın almak için şimdi iyi bir zaman mı?

Ethereum yatırım yapmak için doğru bir adres ancak, Bu yatırımın zamanlaması konusunda destek alınması gerekir.

2025’te Ethereum’un değeri nedir?

Bazı yatırımcılar, 2025 ETH fiyatını, 5 basamaklı rakamlara çıkabileceğini düşünüyor.


Ethereum ölebilir mi?

Ethereum bir teknoloji ağı, bu gerçekleşse bile hemen olmayacaktır. Ancak ciddi bir teknik sorun ile mümkün olabilir.

Bitcoin veya Ethereum hangisi alınmalı?

Teknoloji uzmanları ETH’nin teknolojisinin Bitcoinden daha üstün olduğu konusunda hemfikir. Bununla birlikte yatırım için diğer etkenleri de dikkate almak gerekiyor.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum teknik fiyat analizi: ETH’de yeni ralliyi ateşleyecek seviye TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum yer çekimine meydan okuyor! İşte kritik destek hatları… TAKİP ET

Coinajans.com

Santiment verilerine göre, EOS balinaları harekete geçmeye hazılanıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası