CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum 3 gündür yeşil, işte nedeni! TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
“daisyturkiye”

Ethereum üst üst 3 gündür yeşil mumla kapanıyor. ETH’yi yükselten nedenler yazımızda.

Ethereum 3 gündür yeşil, tamam mı? devam mı?

Ethereum üst üste son 3 gündür yeşil mumla kapanıyor. ETH bu süreçte, 1544 dolardan 1945 dolara kadar, yaklaşık %20 yükseldi.

Ethereum’u 2036 dolar olan ATH zirvesine yaklaştıran önemli bir kaç gelişme oldu.

7023_0
ETH/USD TradingView

VISA Ethereum kullanmaya başladı

Son dönemin flash haberi VISA’nın USDC ödeme kabul etmesi ve bu ödemeleri Ethereum ağı üzerinde gerçekleştireceğini açıklaması oldu.

“sportsbet”

Bu haber hem BTC hem de ETH fiyatını %5 yükseltti. USDC coin 11 milyar dolarlık marketcap değeri ile piyasanın en büyük ikinci stablecoini durumunda.

Kurumsal yatırımcılar ETH alıyor

Mart ayı başında, Çinli teknoloji şirketi Meitu, ETH alımı yaptığını duyurmuştu. 25 Mart’ta ise bu sefer, DLT altyapı ve yatırım şirketi Staked’ten Eth 2.0 ağında ETH stake edildiği haberi geldi.

Staked ETH Trust fonu yatırımcıların ETH 2,0 stakelerine %8 getiri sunuyor..

Bu dönemde, en büyük kripto para alıcısı konumunda bulunan Grayscale de ETH stoklarını artırmaya devam etti.

ETH 2.0 stokları artıyor

Beacon Chain üzerinden ETH 2,0’a stake edilen coin değeri de gün geçtikçe artıyor. Glassnode verilerine göre, 1 Nisan itibariyle stake edilen ETH değeri 6,9 milyar dolara ulaşmış durumda.

koinmedya_brave

Canlı ETH fiyatı: $ 1,936.86

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Fiyatlar tekrardan 2 bin doları görür mü?

Kaynak

Ethereum EIP-1559 güncellemesi artan gaz ücreti sorununu çözemiyor

Analitik sağlayıcısı Coin Metrics, Ethererum işlem ücretlerini araştırdı ve rapor hazırladı. Hazırlanan rapora göre İşlem ücretleri hala en yüksek seviyelerde ve planlanan ağ güncellemesi bu sorunu çözmekten uzak.

Rapor, Ethereum işlem ücretlerinin 2021 yılında sürekli 10 doların üzerinde olduğunu gösteriyor. 2017-2018 arasındaki boğa sezonunda bu işlem ücreti 5,70 dolar seviyesindeydi. Rapora göre gaz ücretlerindeki artışının bir kısmı Ethereum fiyatlarındaki artıştan kaynaklanıyor. Mayıs 2018’den sonra, 2021 yılında Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,050 doları gördü. Ethereum o dönemden beri %125 değer kazanırken gaz fiyatları ise aynı dönemde %532’lik bir artış gösterdi.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Farklı işlem türleri farklı miktarlarda gaz gerektiriyor. Basit bir ERC-20 token transferi karmaşık bir akıllı sözleşme işleminden daha az gaz kullanıyor. İşlemleri müzayede mantığıyla gerçekleşen Ethereum’da daha fazla gaz ücreti ödeyenler, madenciler tarafından öne alınıyor. Madenciler daha yüksek gaz ücreti gerektiren işlemlere öncelik veriyor.

Rapora göre son zamanlardaki yüksek ücretlerin nedeni blokların neredeyse %95 doluluk oranında olması. Rapor, müzayede mekanizmasını değiştirmek ve bazı ücretleri yakmak için yapılması planlanan EIP-1559 güncellemesinin gaz ücretleri sorununu çözemeyeceğini, blok doluluğu devam ettikçe gaz ücretlerinin yüksek olacağını vurguluyor. Coin Mrtrics gaz maliyeti sorununun ölçeklenebilirlik olduğunu bu nedenle güncellemenin yalnızca maliyetlerin öngörülebilmesine yardımcı olacağını ifade ediliyor.

Kaynak

Ethereum balinaları ne düşünüyor?

İkinci büyük kripto para Ethereum, 20 Şubat 2021’de tarihinde ilk kez 2 bin doları geçti. Rekorun ardından kısmen bir satış dalgası ile karşılaşan Ethereum, 1.8K bandında tutunuyor. Bu süreçte yüklü miktarda Ethereum bakiyesine sahip olan yatırımcılar, ki biz onlara balina diyoruz, nasıl bir davranış sergilediler? 2 bin doları fırsat bilerek ellerindeki Ethereum’ları nakde çevirdiler mi?

Ünlü araştırma şirketi Santiment, Ethereum blockchain’i üzerinde değerli bir analitik çalışma yürüttü. Bu çalışmanın özeti şu şekilde:

  • 10 bin ve üzeri bakiyeye sahip adres sayısı son 4 ay içerisinde %0.9 azaldı.
  • 100 ila 10,000 arası bakiyeye sahip olan adres sayısı ise son 4 ay içerisinde %7.2 azaldı.

Sonuç olarak dev balina adreslerinde çok ciddi bir değişim yaşanmadı. Balinaların çoğunluğu Ethereum’larını tutmaya devam ediyor. Küçük boy balinalarda ise kısmi bir küçülme var.

Genel olarak 2 bin dolarlık psikolojik sırın aşılmasına rağmen balinalarının büyük kesimi Ethereum’larını tutmaya devam etti.

Lütfen Bkz: Ethereum fiyat tahmini

Son dönemde Bitcoin satın alan kurumsal firmaların Ethereum satın alarak varlıklarını çeşitlendirdiklerine şahit oluyoruz. ETHub’un kurucularından Anthony Sassono, kurumsal firmaların Ethereum almaya başladığını belirtti. Sassono’nun aşağıdaki tweet’i oldukça dikkat çekti.

Anthony Sassono, yukarıdaki tweet’inde Hong Kong merkezli teknoloji şirketi Meitu, Inc’nin Bitcoin’den fazla Ethereum satın aldığını duyurdu. Şirketin 7 Mart’taki duyurusunda 15,000 adet Ethereum satın aldığını açıkladı.  

Bu arada DeFi platformlarında kilitli tutulan Ethereum miktarının tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığını belirtmekte yarar var. DeFi’lerde kilitli tutulan ETH sayısı 9.2 milyon adedi geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte DeFi’lerde kilitli tutulan Ethereum sayısındaki değişimi görüyoruz.

ethereum haber Ethereum 3 gündür yeşil, işte nedeni!

Kaynak

Ethereum hakkında sıkça sorulan sorular

2021’de Ethereum ne olur?

2020 Ethereum yıl sonu hedefi 2000 dolar olarak veriliyor. Ethereum Bitcoin’e karşı güçlendiği için Bitcoin arttıkça Ethereum daha fazla artıyor.


Ethereum 2.0, Ethereum’un yerini mi alacak?

Ethereum 2.0, aynı zamanda Eth2 veya “Serenity” olarak da adlandırılır ve Ethereum blok zincirinin bir sonraki yükseltmesidir. Ethereum 2.0, 2020’de Aşama 0 ile başlayarak piyasaya sürülmeye başlandı. Her aşama, Ethereum’un işlevselliğini ve performansını farklı şekillerde geliştirecek.


Ethereum iyi bir yatırım mı?

Ethereum 2020 Ocak ayında 136 dolardı, Aralık ayında 600 dolar. Bundan güzel yatırım olur mu?


Ethereum 100.000 dolar olur mu?

Bunun gerçekleşmesi için kripto piyasası toplam büyüklüğünün 10 trilyon dolar olması lazım. Dünya ekonomisi 250 trilyon dolar. Bu hedef yakın gelecekte makul görünmüyor.


Ethereum alınır mı?

Ethereum kripto dünyasının en çok kullanılan ve alınıp satılan kripto paraları arasında geliyor. Yatırımcısını uzun vadede üzmeyen ETH makul bir seçenek olabilir.

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Uzmanından sarsıcı Libra coin yorumu TAKİP ET

Bitcoin işlem maliyetlerinde fahiş artış TAKİP ET

Eğer Bitcoin 9000 dolar desteğini korumayı başarırsa… TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası