CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum almak için uygun zaman mı?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum almak, şimdi mantıklı mı? Ethereum fiyatı bir önceki dip seviyeyi yeniden test edebilir mi? ETH, yatırımcılara ne zaman alım fırsatı sunacak?


Şu an, Ethereum almak için uygun bir zaman olabilir mi?

Birkaç gün önce Kore merkezli kripto para borsası Upbit, 50 milyon dolar değerinde Ethereum’un hacklendiğini duyurduktan sonra ETH, yönünü güneye çevirdi.

Ancak kısa sürede toparlanarak, güçlü bir momentum başlatmak üzere harekete geçti. Dün (29 Kasım) bir ara fiyat, 155$‘lık direncin üzerine çıkmış olsa da bu yükseliş kalıcı olmadı.

Ethereum, hala düşüşünü sürdürüyor ve en son yaptığı 136$’lık dibi yeniden test etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Peki şimdi Ethereum, almak için uygun bir konumda mı?

Uzun vadeli Ethereum fiyat analizi yükselişe işaret ediyor!

Ani bir şekilde 136$’a düşüp ardından tekrar yükselen parite, 150$ ve 160$’lık direnç bölgelerinden geri döndü. Ayrıca bugün, Ethereum 158$’dan kademeli olarak düşüş kaydetti.

Boğalar, fiyatı 150 ve 160 doların üzerine çıkarmak için mücadele etse de başarılı olamadılar. Bu arada 150 dolar ve 160 dolar seviyeleri, güçlü birer direnç olduğunu kanıtlamış oldu. Ancak boğalar, bu direnç bölgelerini aştığı takdirde Ethereum, 175 dolara yükselebilir.

Bu nedenle, piyasa düşüş eğilimine devam ederse, ETH daha fazla değer kaybına maruz kalacak. Bu da paritenin, en son düşük seviyesi olan 136 doları tekrar ziyaret etmesine neden olabilir ve bir kez daha ETH, alım fırsatı sunabilir.

Dahası paritenin, 120 dolara kadar düşeceğine dair göstergeler de var. Bununla birlikte, boğalar desteği koruyabilirse, Ethereum almak mantıklı olabilir. Nitekim fiyat, son zamanlarda oluşan tepeye, yani en yüksek seviyeye yeniden gelebilir.

Ethereum için teknik indikatörler ne söylüyor?

Mevcut yükseliş hareketi, fiyatın, trend çizgisinin desteğine düşmesinin bir sonucuydu. Fiyat, trend çizgisinin altına düşmüş olsaydı, durum bunun tam tersi olurdu.

Bu arada mavi çizgi ile gösterilen EMA, düşen parite için direnç görevi görüyor.

ethereum-almak-koinmedya-com

Önemli direnç bölgeleri: 220$, 240$, 260$

Önemli destek bölgeleri: 160$, 140$, 120$

Şu anda alıcılar, 150$ ve 160$​​’daki fiyatları koruyamadığı için, parite düşüyor ve bu yüzden şimdilik Ethereum almak mantıklı olmayabilir.

Düşüş eğiliminin sona ermesi durumunda Ethereum’un, bu bölgeyi kırarak yükselişe geçmesi bekleniyor. Analistler, yatırımcıların, şu an için herhangi bir işlem başlatmasını tavsiye etmiyor.

Tokenin, en düşük seviye olan 136 dolara düşüp düşmeyeceğini beklemek gerekebilir ve ancak bundan sonra, bir satın alma işlemi gerçekleştirmek daha uygun olabilir.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor TAKİP ET

Ethereum yeni fiyat hedefi korkutucu!

Coin Ajans

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası