CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir mi?

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum ve Bitcoin arasındaki rekabet herkesin malumu. Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir mi sorusuna kripto para uzmanı Andreas Antonopoulos’un yaptığı yorum tartışmaları yeni bir noktaya taşıyabilir.


Bitcoin’in ilk olma avantajı var

Geçtiğimiz günlerde Ivan on Tech YouTube kanalında yayınlanan röportajında Antonopoulos, Bitcoin ve Ethereum rekabetini konuştu. Piyasa değeri olarak listenin ilk iki sırasını işgal eden BTC ve ETH’nin pozisyonlarında yakın zamanda bir değişiklik öngörmediğini dile getirdi.

Ünlü kripto para uzmanına göre herhangi bir sektöre ilk adım atan kişi daima avantajlı bir konumda yerini alır. Bu nedenle Ethereum maça ilk başta 1-0 yenik başlıyor. Antonopoulos, bu dezavantajı tersine çevirmek neredeyse imkânsız olduğu için Ethereum Bitcon’in yerini alabilir mi sorusuna verilecek cevabının “hayır” olduğunu ifade etti.

Aslında her iki paranın etki alanlarının da farklı olduğuna dikkat çeken Antonopoulos, Bitcoin’in dijital altın benzeri bir varlık, Ethereum’un ise akıllı sözleşme platformu görüntüsü verdiğini söyledi. Dolayısı ile her iki paranın kendi ağlarında yoğunlaştığı faaliyetler birbirinden farklı.

Bununla birlikte, kripto para piyasasında ilk olan Bitcoin’in ağ etkilerini bozmak Ethereum için çok zor. Bunu sadece kalkınma faaliyetleri ile gerçekleştiremezsiniz. Süreci likidite, hacim artırımı ve birtakım sosyal faaliyetler ile desteklemeniz gerekir.

Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir mi?

En basitinden kripto para deyince birçok insanın aklına ilk olarak Bitcoin geliyor. Sokakta yürürken üzerinde Ethereum simgeli veya yazılı tişört giyen bir kişiye rastladınız mı? Veya Ethereum hakkında yazılan bir kitap okudunuz mu?

Antonopoulos’a göre Ethereum, Bitcoin’den çok daha iyi bir teknolojiye sahip olsa bile Bitcoin’in benimsediği para politikası ve ulaştığı kitle Ethereum’un kendisini geçmesine izin vermeyecektir. (Ethereum İstanbul sonrası saniyede 3000 işlem yapabilecek)

Diğer taraftan, Bitcoin’in izlediği geleneksel tutuma kıyasla Ethereum daha gelişime açık ve daha teknolojik. Ethereum, program geliştiricilerin kendilerini sürekli güncel tutabilecekleri uçsuz bucaksız bir bilgi havuzuna ve yazılım örneklerine sahip. Bu yüzden Ethereum’un sahip olduğu blockchain sistemi yeni nesil geliştiriciler için bir cazibe merkezi.

Ünlü piyasa uzmanı Antonopoulos’a göre, Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir. Ancak bunun gerçekleşmesi için Bitcoin sistemini tümden çökerten bariz hatalar zincirinin meydana gelmesi gerekir. (Gözler Bitcoin grafiğindeki ters omuz baş formasyonunda!)

Son tahlilde, piyasa standartları ve eğilimler göz önüne alındığında yakın zamanda Ethereum Bitcoin’i geçemeyeceği gibi diğer diğer altcoinler de Ethereum’u geçemez.

Kaynak

İlgili Haberler

DeFi protokolüne dev hacker saldırısı: Fiyat yüzde 50 düştü TAKİP ET

Coinajans.com

İran’da Riyal çöktü, Bitcoin talebi patladı, benzer ülkeler için canlı senaryo… TAKİP ET

Teknik olarak Bitcoin ayı piyasasında olduğunu ileri süren analiz TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası