CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum boğaları kritik direnci hedef alıyor – Beklenen kırılma gelir mi?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum boğaları kritik dirence doğru yükselmeye çalışıyor. ETH fiyatı şu an pozitif görünüme sahip. Bitcoin’de olduğu gibi. Önümüzdeki oturumlarda Ethereum fiyatının daha da yükselmesi için 152 dolar direncini kırması gerekiyor.


Ethereum boğaları kritik direnci hedef alıyor

Ethereum fiyatı yakın zamanda 144 doların üzerinde destek tabanı oluşturdu. Buradan ise ABD Doları karşısında düzgün bir yukarı yönlü harekete başladı. ETH fiyatı sürekli yükseliş sonucu 148 dolar direnç bölgesinin üzerine çıktı.

Dahası, 150 dolar direnci ve 100 saatlik basit harketli ortalamanın da üzerine kırılma oldu. Buna rağmen fiyat kritik 152 dolar direnç bölgesi ile yüz yüze geldi ki ayılar burada yükselişin önünü kesti.

Yukarı yönlü sıçrama 152 dolara doğru görülürken, ETH fiyatı şu an aşağı yönlü düzeltme yapıyor. En yakın destek ise 149.50 dolar bölgesinde. Bunlara ek olarak, 146 dolardan 152 dolara yükselişin yüzde 50 Fib izleme seviyesi de 149 dolar civarında.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum balina hareketliliğinin bir manası var mı?

Daha da önemlisi, ETH/USD saatlik grafiğinde 148 dolar yakınındaki destek ile kilit bir boğa trend çizgisi oluşuyor. Bundan dolayı da Ethereum muhtemelen 149 dolar ve 148 dolar seviyelerinde güçlü bir alım ilgisi bulabilir.

İlaveten, 146 dolardan 152 dolara yükselişin yüzde 61.8 Fib izleme seviyesi 148 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında.

Eğer 148 dolar desteğinin altına kırılma olursa, ETH fiyatı kısa vade için aşağıya 144 dolar destek bölgesine doğru yönelebilir.

Tam tersi olursa, boğalar muhtemelen 152 dolar direnç bölgesini geçme girişiminde bulunur. Böyle bir senaryoda 152 dolar ve 155 dolar seviyelerinin üzerinde keskin bir ralli ihtimali var.

İlgili – Ethereum Buz Çağı zorluk bombası tartışmalara sebep oldu

Bir sonraki başlıca direnç 158 dolar seviyesi yakınında. Bundan dolayı da 158 doların üzerinde bir kapanış, orta vade için trend değişim işareti olabilir. ETH fiyatı da 172 dolara doğru adımlamaya başlar.

Ethereum boğaları kritik dirence doğru yükselmeye çalışıyor. ETH fiyatı şu an pozitif görünüme sahip. Bitcoin’de olduğu gibi. Önümüzdeki oturumlarda Ethereum fiyatının daha da yükselmesi için 152 dolar direncini kırması gerekiyor.

Grafik, Ethereum fiyatının pozitif bölgede 148 dolar ve 144 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem yaptığını gösteriyor. Kısa vadede aşağı yönlü düzeltme olabilir. Ancak fiyat yeniden sıçrama yapabilir.

Ethereum teknik indikatörler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD yeniden yavaşça ayı bölgesine hareket ediyor.
Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an 50 seviyesinin üzerinde ve birkaç pozitif işarete sahip.
Başlıca destek seviyesi – 144 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 152 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Huobi Türkiye TRON Kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ı 3.000 JST (JUST) ödüllü bir soru cevap oturumunda ağırlıyor TAKİP ET

Bitcoin piyasasının kalbi olan hakimiyet durumuna yakından bakalım TAKİP ET

Yanılıyorsunuz!!! 2020 BTC ralli yılı değil TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası