CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ethereum Bu Alanda Bitcoin’i Geçti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Sonunda bir tür “flippening” gerçekleşti. Ancak yalnızca madenciler ziyafet çekiyor. 2020 için Ethereum (ETH) madencilerine ödenen kümülatif işlem ücretleri, şu anda Bitcoin’e ödenen işlem ücretlerinin iki katına yakın. Bitcoin için ödenen işlem ücretleri 146 milyon dolar iken Ethereum için ödenen işlem ücretleri 276 milyon dolara ulaştı.

Ethereum Ücretleri

Coinmetrics tarafından yayınlanan bir grafik, Ethereum ücretlerinin yılın ikinci yarısında nasıl dik bir yükselişe geçtiğini ve Compound’un token teşvikinin piyasaya sürülmesiyle oldukça yakından örtüştüğünü vurguluyor. Ethereum’daki kümülatif 2020 ücretleri, 12 Ağustos’ta Bitcoin’inki ile eşitlendi ve o zamandan beri kırılgan bir yükselişe devam etti.

Ethereum Bu Alanda Bitcoin’i Geçti 4

Bu, Bitcoin’in genel olarak herhangi bir ağ üzerinde geniş bir farkla hakim olduğu, geçmiş yıllardaki işlem ücretlerindeki trendlerden belirgin bir değişikliğe işaret ediyor. 2019’da Bitcoin aynı karşılaştırmada beşe bir avantajla çıktı.

Ethereum’un ilk olarak Haziran ayında daha yüksek günlük ücret geliri yayınlamaya başladığı ifade edilmişti. Faaliyet arttıkça ve ortalama işlem ücreti arttıkça, toplam gelir hızla yükselmeye başladı. Ağustos ve Eylül arasında, Ethereum önceki rekorları kırmaya başladı ve bazı katılımcılar için hızla kullanılamaz hale geldi.

Bu işin sorumlusu, büyük olasılıkla merkezi olmayan finans ve verim çiftçiliğinin patlaması. Ancak stablecoin transferleri ve bazı iddia edilen saadet zinciri de Ethereum’daki blok alanı kullanımının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

DeFi Coşkusu

DeFi coşkusu yerleştikçe mevcut durum, 2018’de kripto piyasasında yaşananlara benzer şekilde bir şekilde azalacak gibi görünüyor.

Genel olarak, ücretler Mayıs ayından bu yana toplam ihracın % 10’undan fazlasına kadar istikrarlı bir şekilde arttı. Bu durum kripto para biriminin tarihinde yalnızca birkaç kez elde edilen bir eşik durumunda.

Ethereum Bu Alanda Bitcoin’i Geçti 5

Bu, bir ücret yakma mekanizması getirmeyi amaçlayan EIP-1559 önerisinin ışığında ETH sahipleri için özellikle değerli olabilir.

Uygulamanın özellikleri, yüksek faaliyet dönemlerinde madencilere doğrudan fayda sağlayan gelir savaşlarının hala olabileceği anlamına gelse de, yüksek faaliyet, etkili ihraç oranını önemli ölçüde düşürebilir.

Bitcoin için, mevcut ihracı karşılamak üzere işlem ücretlerini artırmak, uzun vadeli geleceği için çok önemlidir. Çünkü blok ödüllerinin süresi sonunda sona erecektir. Bununla birlikte, son iki yıldaki kripto para birimi alanı, Bitcoin merkezli kullanım durumlarından stabilecoinlere ve DeFi’ye doğru bir eğilim göstermeye başladı. Bitcoin kullanımı yüksek kalırken, diğer blok zincirlerine hakimiyetini kaybetmek, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri için felaket olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para

Ünlü Milyarder Bitcoin Adaptasyonuna Yardımcı Olacak Gelişmeyi Açıkladı

Bu G20 Ülkesinde Her 9 Kişiden Biri Bitcoin veya Altcoin Sahibi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası