CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ethereum bu hafta 2.000 doları geçebilecek mi? İşte kritik göstergeler!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Son birkaç ayda piyasanın en iyi iki dijital varlığı için görüşler çok benziyordu. Piyasadaki yükseliş ivmesinin ölçeğini yeniden canlandıran Bitcoin yatırımcıları, Tesla’nın %7,7’lik sermaye rezervi yatırımını açıklamasının ardından son 24 saat boyunca satın alma baskısını artırdı. Sadece birkaç saat sonra, Bitcoin 48.000 doların üzerinde yeni bir zirveye ulaşırken Ethereum da çok beklenen 1.800 dolar seviyesini aştı.

Ethereum bu hafta 2.000 doları geçebilir mi?

Her iki kripto varlığın da şu anda küçük düzeltmelerden geçmesiyle, şu soru karşımıza çıkıyor: Ethereum, Bitcoin’nden daha mı iyi performans gösteriyor?

Ethereum bu hafta 2.000 doları geçebilecek mi? İşte kritik göstergeler! 3

Bitcoin ile kıyaslayınca ETH’nin getirisi ne durumda?

Ekteki grafik, önceki tüm zamanların en yüksek değerlerinden bu yana hem Bitcoin hem de Ethereum tarafından kaydedilen büyüme yüzdesini vurguluyor. Görüldüğü gibi, Bitcoin’in değeri, 20.000 doları geçtikten sonra iki katına çıktı ve %133’lük bir artış kaydetti.

Öte yandan Ethereum, 2018’in en yüksek seviyesi olan 1.440 doları aştıktan sonra %28 büyüdü. Burada, Ethereum’un aynı zamanda bir ATH aralığında ortaya çıktığını düşünerek fiyat keşfi açısından doldurulması gereken daha yüksek bir boşluğa sahip olduğu tartışılabilir. Ethereum ekosisteminin yapısı da son 3 yılda gelişti.

Diğer kritik göstergeler

Son olarak, Ethereum şu anda ağını, ETH’de 5 milyar dolardan fazla stake edilen bir Proof-of-Stake sistemine geçirme sürecinde.

Bitcoin gibi, Ethereum da son 12 ayda yüksek borsa çıkışları kaydetti, bu da kullanıcılarının varlığı uzun vadeli bir bakış açısıyla tuttuğunu gösteriyor. ETH 2.0’ın büyümesi, aynı zamanda dünyanın en büyük altcoin projesine güvenin bir başka parlak işareti.

CME ETH Futures’ın piyasaya sürülmesiyle, kurumsal pencere çoktan açıldı. Bununla birlikte, CoinShares’in son verileri, varlık sınıfının halihazırda önemli girişlere tanık olduğunu gösteriyor.

Söz konusu rapora göre, sermaye akışları geçtiğimiz hafta (CME Vadeli İşlemlerin başlamasından önce) Ethereum’da oldukça yoğunlaştı ve altcoin’e 195 milyon dolara yakın değerde yatırımlar aktı. ETH; Grayscale, 3iQ ve 21Shares gibi kuruluşları içeren bir pay olan toplam piyasa girişlerinin yaklaşık %80’ini temsil ediyor. Raporda şunlar yazıyor:

“Yatırımcıların çeşitlendirmek istediğine ve Ethereum temelleri konusunda giderek daha rahat hale geldiğine inanıyoruz.”

Sonuç

Fiyat takdiri bir yarış değil, ancak toplu yükseliş ivmesi bu haftanın sonunda ETH’yi 2.000 doların üzerine çıkarabilir. Şu anda, piyasa duyarlılığı her iki kripto varlıkları için son derece olumlu, ancak Ethereum’un genel olarak daha iyi bir yatırım getirisi olasılığı var.

Bu nedenle Ethereum’un 2.000 doları aşması sürpriz olmayacaktır. Hatta söz konusu seviyenin ötesinde daha fazla fiyat artışı da beklenebileceği belirtiliyor. Ancak bunların birer kehanetten ibaret olduğunu ve piyasanın son derece oynak olduğunu unutmayın. Bitcoin’in ani bir darbe alması ve piyasanın genelini ilgilendirecek olumsuz bir gelişme, tüm piyasayı tepetaklak edebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

ABD’li Şirket Pasaport Hizmetleri İçin Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Bitcoin Öncüsü “Büyük Ralli Geliyor” Dedi ve Efsanevi BTC Tahminini Paylaştı!

Coin Ajans

Donald Trump, Eski Bakkt CEO’suna Övgüde Bulundu – Bitcoin’e (BTC) Isınma mı Var?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası