CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ethereum Bu Kilit Metrikte Bitcoin’i Yakaladı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Değeri hareket ettirmek için Ethereum ağının kullanılması, rekor seviyelerin kaydedilmesine neden olmuştur.

Messari’nin araştırma analisti Ryan Watkins’in Çarşamba günü attığı tweet’i, Ethereum ve ERC-20 stablecoinler de dahil olmak üzere Ethereum ağında aktarılan toplam değeri gösteren verileri şimdi Bitcoin ağınındakiyle eşleştiriyor. Rakamlar, “Ethereum’un kriptoda baskın değer aktarım katmanı olduğunu” ortaya koyuyor.

messari-value-transfer

Değer aktarımı, belirli bir günde aktarılan bir blockchain üzerindeki toplam birimlerin ABD doları değerini ifade eder. Bitcoin ile metrik, belirli bir günde gönderilen tüm bitcoin’in USD değerini ifade eder.

Ethereum

Ethereum’da değer aktarımı biraz farklıdır. Kendi kripto para biriminin yanı sıra Ethereum, üçüncü taraflardan ağı üzerinden gönderilip alınabilen varlıkları destekler. Yukarıdaki grafik için, Ethereum üzerindeki değer transferi, belirli bir günde aktarılan hem ETH’nin hem de Ethereum tabanlı stablecoinlerin USD değerini ifade eder.

Ethereum Bu Kilit Metrikte Bitcoin’i Yakaladı! 3

Messari’nin bir başka grafiği, USDT üzerinden taşınan değer miktarındaki artışın, Ethereum’un rakamlarını son birkaç ayda ne kadar artırdığını gösteriyor.

eth-and-stablecoins-messari

Veri anlaşmazlığı

Watkins’in bulgularının geçerliliği ile ilgili endişelerini dile getiren bağımsız geliştirici Udi Wertheimer, Bitcoin ağında dünyanın en çok kullanılan stablecoin, tether (USDT) verilmesini içeren bir yazılım katmanı olan Omni verilerinin hariç tutulmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Ethereum çizelgesi, bir ERC-20 tokenı olarak yayınlanan USDT verilerini içeriyordu.

Wertheimer, “Omni’deki USDT, USDT dışındaki tüm Ethereum tabanlı stablecoinlerden daha büyük. USDC ve daha küçük olanları da dahil ederseniz, Omni-USDT’yi de eklemelisiniz.” diyor.

Fakat Watkins bu yargıya yönelik cevap vermedi, sonucun aynı kaldığını savundu.

Watkins, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “USDN, Omni üzerinden aktarılan USDT’nin Ethereum’a taşınmasıyla önemli ölçüde düştü.

Ayrıca, Ethereum’a aktarılan değer miktarı biraz küçümseniyor çünkü yalnızca CoinMetrics’in tüm Ethereum tabanlı tokenları için değil, veri sağladığı en üst stablecoinleri içeriyor” diyor.

“Şeffaflık” sayfasına göre Tether, Ethereum’da neredeyse 4.9 milyar dolara, Omni’de 1.55 milyar dolara kadar varlığa sahip olduğunu ifade ediyor.

Yeni Rekor

Tweet dizisinde Watkins, stablecoinlerin şimdiye kadarki en iyi çeyreğine sahip olduklarını da kaydetti. Bu yılın ilk çeyreğinde, “8 milyar doların üzerinde bir rakama ulaştığını” söyledi ve stablecoinlerin yılın ilk çeyreğindeki piyasa değerine 2019’un neredeyse tamamı kadar değer eklendiğini söyledi.

Watkins, “Son iki yılda birçok stablecoin ihraççısı, kolay düzenleme ve birlikte çalışabilirlik sağlayan esnek token standartları nedeniyle Ethereum’da stablecoinler yarattı” ifadelerine yer veriyor ve son olarak şunları söylüyor:

“Bu stabilcoinler o kadar büyüdü ki, artık Ethereum blok zincirinde yaygın olarak para olarak kullanılıyorlar. Volatil olan ETH’de değer göndermek ve almak yerine, kullanıcılar fiyatla istikrarlı olan stablecoinlerde değeri gönderebilirler.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor

Coin Ajans

Dev şirket Bitcoin saklama hizmetini sona erdiriyor – işte ayrıntılar

Binance CEO’sundan Yeni Bitcoin Tahmini Geldi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası