CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ethereum, Bu Metrikte Bitcoin’i Geçti!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), artık bir dizi geliştirici faaliyeti olan bir numaralı ağ değil. Ethereum (ETH) liderliği ele geçirdi.

Bu veriler, bir risk sermayesi şirketi olan Electric Capital tarafından yayınlanan bir raporda yer alıyor. Makale, firmanın ortağı olan Maria Shen tarafından yazıldı. Rapora göre her ay 300’den fazla geliştirici ETH ağına katılıyor ve bu akın, birçok yeni geliştiricinin Bitcoin ve diğer platformların aksine ETH ağına daha fazla yöneldiği anlamına geliyor.

“İkincilik” yanıltıcı

İlk olarak Ethereum’un son “kripto kışı” boyunca büyümeye ve genişlemeye devam etmesi bu deneme süresinin sona ermesi, kripto için ciddi bir fiyat artışıyla sonuçlanması dikkat çekicidir. Bitcoin ağının diğer tüm kripto ağlarından daha aktif olduğuna inanan bazı insanlar var. Electic Capital’e göre bu teori yanlış.

Raporun özü, çeşitli blockchain tabanlı kripto ekosistemlerini izledikten sonra sonuçları değerlendirmekti. Bir geliştiricinin, ağ ile ilgili bir şey üzerinde çalıştığı sürece bir blockchain ağının gelişimine aktif olarak katkıda bulunduğu kabul edilir. Bu metriğe göre Ethereum ağı, Bitcoin ağından 4 kat daha aktif. Bu nedenle, Ethereum’u Bitcoin’den sonra ikinci sıraya yerleştirmek yanıltıcıdır.

Ethereum tabanlı DeFi güçleniyor

Ethereum ağındaki artan aktiviteye büyük ölçüde katkıda bulunan önemli bir faktör, çeşitli DeFi projelerinin çoğalmasıdır. Ethereum, çok sayıda kripto projesine ev sahipliği yapıyor ve birçok geliştirici, zincir üzerinde çalışmak için DeFi platformları kuruyor.

DeFi daha popüler hale geldikçe, daha fazla insan DeFi tarafından sunulan, patlama yapan finansal fırsatlardan yararlanmak için Ethereum’a geçiyor. Öte yandan Bitcoin, DeFi ile önemli bir düzeyde ilişkilendirilmemiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ad

Ethereum, Bu Metrikte Bitcoin’i Geçti! 6

Coinbench.com

Gather all the information you need at one page: read official updates first, save news, track prices.

Start now

İlgili Haberler

Tüm BTC transferlerinin yüzde 88’i yüksek işlem ücretleri ile gerçekleşti

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Şaşırtıcı” BTC Tahmini Geldi!

Coin Ajans

Madencilerin Yeni Bitcoin Startejisi Ortaya Çıktı! “BTC Hızla Bu Seviyelere Gidebilir”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası