CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum Buz Çağı zorluk bombası tartışmalara sebep oldu

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum Buz Çağı zorluk bombası, ağ için bir dizi belirsizlik ve engel oluşturuyor. James Hancock, zorluğun kaldırılmasından yana konuşuyor.


Ethereum Buz Çağı zorluk bombası tartışmalara sebep oldu

Ethereum Buz Çağı zorluğu beraberinden bir dizi sorunu da getiriyor. Ethereum çekirdek geliştiricisi James Hancock, EIP 2387’da (Ethereum Geliştirme Protokolü) bununla ilgili şöyle diyor: “Buz çağının etkilerini tahmin etmek için iki şey hakkında birden tahmin yapmalısınız. Birincisi gelecekteki ana ağın zorluğu ile ilgili. İkicisi ise zorluktaki değişikliklerin buz devri ve dolayısıyla blok zamanları üzerindeki etkisinin tahmini ile ilgili.”

İşlem sayıları arttıkça blok süreleri de artıyor. Bunun sorumlusu olarak ise Buz Çağı gösteriliyor. Buz Çağı, değişen sayıda işlem yapmak için Ethereum’un uyarlanabilir doğasını devre dışı bırakır. Hancock da şunları söylüyor: “Buz çağı her 100,000 blokta artıyor. İlk başlardan pek dikkat çekmiyordu. Ancak bir kere görünür oldu mu ağdaki blok sürelerine etkisi şiddetli seviyede oluyor.”

İlgili – Ethereum zorluk bombası ertelenebilir

Zorluk bombası muhtemelen enflasyonu azaltmak için ağın büyümesi ile ilgilenmek için eklenmiş. Ancak Hancock’a göre çok sorun oluşturuyor. Bundan dolayı da tamamen kaldırılmalı.

Adamant Capital kurucu ortaklarından Tuur Demeester, bir tweetinde, sisteme durduk yerel zorluğun getirilmesinin madencilere caydırıcı etki yaptığını söylüyor. Tuur Demeester: “Böylece ağın korumasını da ortadan kaldırıyor.” ifadelerini kullandı.

Demeester’e göre zorluk bombası ile sistem tekelleşmeye doğru gidiyor. Böylece ağın merkezsiz yapısının koruması da azalıyor. Çünkü ağ sadece bir avuç insanın eline geçme riski ile karşı karşıya kalacak.

Yeni öneri ise ağı daha tahmin edilebilir yapmak için zorluk bombasını kaldırma üzerine kuruldu. Hancock’un teklifi topluluğun oylamasına açıldı ve düğümler de bu konu hakkında kararını verecek.

İlgili – Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

Kaynak

İlgili Haberler

Tether krizi geri mi dönüyor? 39 adrese şok yaptırım! TAKİP ET

IOTA 2021 yılına bomba gibi geliyor! TAKİP ET

Bitcoin Cash, BAT token, VeChain teknik analizi TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası