CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum düşüş trendi hız kazanıyor – Bir sonraki hedef 125 dolar mı?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum düşüş trendi hız kazanıyor ve ABD Doları karşısında satış baskısı artıyor. Aynı durum Bitcoin’de de mevcut. ETH, 125 dolar destek bölgesine doğru düşme riski ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor.


Ethereum düşüş trendi fiyat analizi

Haftalık Ethereum fiyat tahmininde kripto paranın ABD Doları karşısında 145 doların altına gerileme ihtimalini konuşmuştuk. ETH fiyatı ayı bölgesinde kalmaya devam etti ve 155 dolar direncinin üzerine çıkamadı. Ayrıca 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altına geriledi.

Sonuç olarak ise 145 dolar destek bölgesinin altına aşağı yönlü kırılma oldu. Düşüş öyle yaşandı ki fiyat son yaşanan 138 dolardan 155 dolara doğru toparlanmanın yüzde 76.4 Fib izleme seviyesini de kırdı.

Dahası, ETH fiyatı 138 doların da altına salınım yaptı ve şu an toparlanma çabasında. En yakın destek 135 dolarda. Burası son yaşanan 138 dolardan 155 dolara doğru toparlanmanın 1.236 Fib uzantı seviyesini temsil ediyor.

İlgili – Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, DAO hack olayıyla ilgili konuştu

Eğer daha fazla aşağı yönlü hareket olursa, fiyat muhtemelen 130 dolar destek bölgesini test eder. Daha fazla kayıp ise yakın vadede ETH fiyatını 125 dolar destek bölgesine doğru itebilir. En yakın destek ise son yaşanan 138 dolardan 155 dolara doğru toparlanmanın 1.618 Fib uzantı seviyesi yakınında.

Yukarıda ise 142 dolardan başlayarak çok sayıda direnç var. Bunlara ilaveten, ETH/USD saatlik grafiğinde 147 dolar yakınındaki direnç ile kilit bir ayı trend çizgisi oluşuyor.

Düzgün bir iyileşme için ETH fiyatının 142 dolar ve 147 dolar dirençlerini aradan kaldırması gerekiyor. Buna rağmen ana direnç hala 155 dolar seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamada. Bunun üzerine çıkış olursa trendin ayıdan boğaya dönme ihtimali yüksek.

İlgili – Haftalık Ethereum tahmini – ETH daha fazla düşüş riski altında

Ethereum düşüş trendi hız kazanıyor ve ABD Doları karşısında da satış baskısı artıyor. Aynı durum Bitcoin’de de mevcut. ETH, 125 dolar destek bölgesine doğru düşme riski ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Grafiğe bakalım. Ethereum fiyatı geri çekiliyor ve muhtemelen 135 dolar ve 130 dolar destek seviyelerine doğru işlem görecek. Kilit destek bölgesi 125 dolarda. Boğalar kısa vadede burada güçlü bir direniş gösterebilir.

ETH teknik indikatörler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şu an ayı bölgesinde momentum kazanıyor.
Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an düşüyor ve aşırı satış seviyesinin iyice içine sokuldu.
Başlıca destek seviyesi – 135 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 147 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum 2020’de yükselmeden önce düşüş yaşayabilir

Coin Ajans

Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor olabilir!

Coin Ajans

Ethereum kritik desteği kırdı – ETH trendi süper ayı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası