CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum etkisi mi? DeFi’de kilitli toplam değer 18,3 milyar dolara ulaştı

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – 2020 yılı merkezsiz uygulamalarda önemli bir büyümeye tanık oldu. Tüm DeFi uygulamalarında kilitli toplam kilit değeri (TVL) 2020 Ocak ayının başında 1 milyar dolara ulaştı. DeFi Pulse’tan alınan verilere göre, bir yıl sonra, DeFi TVL 18,3 milyar dolara ulaştı. Peki bu Ethereum fiyatı ile mi alakalı?

DeFi’de kilitli toplam değer zirvede

Ethereum etkisi mi? DeFi’de kilitli toplam değer 18,3 milyar dolara ulaştı 5

Bitcoin geçen yıl birkaç büyük kurumsal yatırımcıyı çekmesine rağmen, Ethereum da ilgi odağındaydı. Bitcoin’in 30.000 dolarlık rallisinin ortasında, ETH bile fiyat listelerinde 1.000 doları aştı.

Ethereum etkisi mi?

Quantum Economics’in Kurucusu Mati Greenspan’in belirttiği gibi, DeFi’deki TVL’nin artık sayısının arttığını görmesi şaşırtıcı değil:

Ethereum yükseldiğinde, üzerine inşa edilen tüm piyasayı da peşinden götürür.

Bununla birlikte, TVL büyümesini yalnızca ETH’nin fiyat rallisine dayandırmak, DeFi’nin benimsenmesindeki büyümenin net bir göstergesi olmayabilir. Dapp radar tablosuna göre DeFi, özellikle BTC ve ETH rallileri sırasında TVL’nin 9 milyar dolara yakın durgunlaştığı Ekim 2020’den bu yana çok fazla büyüme görmedi. Genel olarak yeni varlık girişi yoktu; büyüme daha ziyade cari varlık arzının artan değerinin bir sonucu.

Ethereum etkisi mi? DeFi’de kilitli toplam değer 18,3 milyar dolara ulaştı 6

DeFi TVL, 4 Ocak ve 5 Ocak tarihleri ​​arasında rakamlarda önemli bir artış gördü ve 20 milyar dolara yaklaşıyor gibi görünüyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Trading bots (ticaret botları) nedir? Trading bots altcoinleri manipüle ediyor mu? TAKİP ET

Binance, Andre Cronje’nin en yeni projesini listeledi

Ethereum araştırmacısı FBI tarafından tutuklandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası