CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum fiyat analizi: 4 Ocak

kripto para haber coinajans

Ethereum, üç gün içinde 715 dolardan 1.169 dolara yükseldi. Bununla birlikte, 1,168 $ ‘lık en yüksek seviye anlıktı ve Ether bir salınım hatası modeli oluştururken fiyat kısa süre sonra geri çekilmek zorunda kaldı. ETH genellikle altcoin piyasasının sağlığının bir göstergesidir ve son 48 saatteki muazzam kazanımları, piyasanın ayak izlerini takip ettiğini gördü. Aslında, Ethereum’un BitMEX’te % 0.25’lik bir fonlama oranı vardı, bu da piyasanın long pozisyonlarla dolu olduğunu gösteriyor.

Sallanma başarısızlığının kademeli tasfiye edilmiş uzun pozisyonlara yol açıp açmayacağı veya piyasanın devreye giren alım baskısı nedeniyle destek bulup bulmayacağı henüz belli değil. Son haftalarda piyasanın yükselen doğası göz önüne alındığında, bunun bir düşüş olması ve ETH için bir tersine dönüş olmaması muhtemeldir.

Saatlik Ethereum Grafiği

Ethereum fiyat analizi: 4 Ocak 4

Salınım hatası modeli, genellikle büyük tüccarlar tarafından likidite için düşünülen bir ticaret modelidir. Bu kurulum, fiyatın önemli bir yükselişin üzerinde yükseldiğini görüyor ve ters yönde bir hareket için likidite oluşturmak için zararları durduruyor.

ETH’nin bir V-top modeli oluşturduğu görüldü. Kripto para fiyatı, 715 $ ‘dan 1168 $’ a yükselişin % 38.2’sinden fazlasını geri çekerek, bu V-top modelinin muhtemelen daha güneye gideceğini ve short pozisyona girmek için kullanılabileceğini gösteriyor.

Ancak Bitcoin 30 bin doların üzerine çıktı ve bazen BTC’nin gerisinde kalan Ethereum, yakalamaya başlıyor gibi görünüyordu. OBV, son birkaç günün alım hacminin, son birkaç saatin satış hacminden daha ağır bastığını gösterdi.

Dijital varlığın kısa vadeli oynaklığı göz önüne alındığında, satış pozisyonları hızla tersine dönebilirken, long pozisyon alma yanlış olabilir. Bu nedenle bazı önemli seviyeler sunulmuş ve bazı senaryolar grafiklerde vurgulanmıştır.

ETH için düşüş eğilimi, 968 $ seviyesinin,% 38,2 geri çekilme seviyesinin altında bir kapanış olacak ve bir V-top modeli oluşturmak için devam eden kayıplar olacaktır. Bu, fiyatı 834 dolarlık destek seviyesine veya muhtemelen düşüş, 700 dolara geri götürebilir. Bununla birlikte, eldeki kanıtlara göre böyle derin bir düzeltme olasılığı düşük görünüyor.

Diğer bir olasılık, fiyatın sırasıyla 914 $ ve 862 $ ‘da% 50 veya % 61.8 geri çekilme seviyelerinde önemli bir destek bulması ve çift dipli bir model oluşturması veya benzer bir şekilde bir tersine dönme göstermesi ve kısa vadeli düşüş trendini sona erdirmesidir.

Sonuç

Yazım sırasında, ETH pazarında uzun bir pozisyona girmeyi doğrulamak için yeterli kanıt yoktu. Ancak, bazı önemli seviyelerin altı çizildi. Kripto alanındaki son yükseliş, birçok short pozisyon kurulumunu geçersiz kıldı ve mevcut ortamda kısa pozisyonların gereksiz yere riskli olabileceğini öne sürdü.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

DeFi’lerde 3 Milyon Adet ETH Tutuluyor

Coin Ajans

BiLira, önümüzdeki hafta piyasaya sürülüyor

Coin Ajans

6 Milyon Dolarlık Bitcoin İşleminin Hizmet Bedeli Sadece 0.65 Dolar

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası