CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında uzun vadeli bir dip oluşturdu!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında düşüşünü tamamladı ve uzun vadeli bir dip buldu. Bitcoin’in en son düşüşü, tüm kripto piyasasına yayılırken, analistlere göre, ETH’nin atağa geçmeye hazırlandığına işaret eden bazı teknik göstergeler mevcut.


Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında yükselişe hazırlanıyor!

Bitcoin’in son düşüşü, tüm kripto piyasasına yayıldı ve büyük kripto para birimlerinin fiyat hareketleriyle yakın bir korelasyon oluşmasına neden oldu. Bu da Ethereum ve diğer altcoinleri büyük bir düşüş trendine sürükledi.

ETH, son 24 saat içinde 144 dolar seviyesinde güçlü bir destek buldu ancak bu, yakın vadeli fiyat hareketini desteklemeye yetmedi ve 133 dolara kadar çekildi.

Bugün en düşük seviye olarak 133 doları gören ETH, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, USD karşısında %3,36’lık bir düşüşle 143 dolardan işlem görüyor. 

Bununla birlikte, şu sıralar Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında düşüşünü tamamlamış gibi görünüyor; BTC karşısında %0,76 oranında değer kaybederek 0,02057875 BTC seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum fiyatı 133 dolara kadar düştü!

Bitcoin son zamanlarda, 7.300$’dan başlayan ve pariteyi 10.600$’a kadar yükselten yukarı yönlü momentumu korumak için yeterli alım baskısı bulamadı ve ayıların saldırısına uğradı. Bitcoin’in düşüş trendine girmesi, ETH’nin düşüş momentumunu da tetikledi.

Ethereum’un bu son eğilimi, her seferinde başarızlıkla sonuçlanan 190$’ın üzerine çıkma girişiminin ardından gerçekleşti ve bu da düşüş ivmesini devam ettirmesine yardımcı oldu. ETH, haftalık en yüksek seviyesi olan 180$’dan başlayarak büyük bir satış baskısına maruz kaldı.

Fakat bu kısa vadeli düşüşe rağmen, bazı analistlere göre Ethereum fiyatı, Bitcoin karşısında uzun vadeli bir dip oluşturdu ve hatta yakın vadede yukarı yönlü bir ivme başlatabilir.

Ethereum 120 dolara düşebilir!

Twitter’da Cryptomist olarak tanınan kripto para birimi analisti, Ethereum’un daha yüksek seviyelere tutunmasına yardımcı olabilecek bir destek bulana kadar 120 dolarlık fiyat bölgesine düşebileceğini söylüyor.

Alçalan üçgenin tamamlandığını ve kırılmak üzere olduğunu ifade ediyor ve fiyatın 126 – 130 dolar arasında bir bölgeye düşeceğini öngörüyor.

Ayrıca, popüler bir başka kripto para analisti Jonny Moe’ye göre, ETH fiyatı BTC karşısında orta vadeli bir dip oluşturduğuna dair işaretler gösteriyor.

Sonuç olarak, Bitcoin’in kısa vadedeki hareketleri, Ethereum’un fiyat hareketini etkilemeye devam edebilir. Zira aşağı yönlü herhangi bir büyük hareket ETH ve diğer büyük altcoinlerin de aynı anda düşüş göstermesine neden olacak.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Forbes: “Trump’ın 2 Trilyon Dolarlık Paketi Bitcoin’e Talebi Uçuracak”

Coin Ajans

Veteran Makro Yatırımcı: Trilyonlarca Dolar Bitcoin ve Altın’a Akacak!

Usta Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bir Sonraki Adımını Açıkladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası