CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor olabilir!

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum fiyatı yükseliş için hazır mı? 142$ destek alanının üzerinde konsolide olan ETH, 152$ ve 155$ seviyelerinde yer alan güçlü dirençleri kırmaya hazırlanıyor olabilir.


Ethereum fiyatı yükseliş için hazır mı?

  • Ethereum, ABD Doları karşısında 152$ ve 155$ seviyelerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya.
  • Fiyat şu sıralar, 142$ destek alanının üzerinde konsolide oluyor.
  • Saatlik ETHUSD grafiğinde 150$ civarında dirençle oluşan yeni bir yükseliş eğilim hattı mevcut.
  • Fiyat bir miktar geri çekilebilir ancak 155$’ı aşmak için bir başka girişimde daha bulunma olasılığı yüksek görünüyor.

Bknz: Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında uzun vadeli bir dip oluşturdu!

Ethereum fiyatı, USD ve BTC karşısında bir miktar toparlandıktan sonra yatay bir aralıkta işlem görmeye başladı. Şu sıralar Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor gibi görünüyor. Ancak güçlü bir momentum başlatmak için fiyatın, 155$ direncinin üzerine çıkması gerekiyor.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Dün, Ethereum 132 dolar olan en düşük (swing low) seviyesinden başlayarak USD karşısında yukarı yönlü güzel bir ivme yakaladı. ETH fiyatı yükselmeye başlayarak 140$ ve 142$’lık direnç seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı.

Dahası, fiyat 150$ seviyesinin üzerinde işlem gördü ve 152 ve 155 dolardaki direnç seviyelerini kırmak için mücadele etti. 

Ethereum fiyatı yükseliş için hamle yaptı ve 152$ civarında bir tepe oluştu. Fakat şu anda fiyat, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

Son zamanlarda, 150$ seviyesinin altına doğru bir düzeltme yapan parite, 132$’dan 152$’a doğru gerçekleşen son yükselişin %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü.

Bu arada 144$, kısa vadeli bir destek olarak çalışıyor. Bununla birlikte, aşağı tarafta ETHUSD paritesine ait saatlik grafikte 144$ civarındaki destekle oluşan bir yükseliş eğilimi çizgisi mevcut. Bugün öğlen saatlerinde gelen Upbit borsasından Ethereum çalındığı haberleri sonrasında ETH biraz gevşeyerek 142 dolar desteğinden geri döndü

Ayrıca, 132$’dan 152$’a kadar devam eden yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi de 142$ seviyesine yakın. Bu nedenle, 142$ destek alanının en güçlü destek hattı olduğunu belirtebiliriz.

Yukarı yönde ise parite için 150$, 152$ ve 155$ civarında birçok direnç mevcut. Daha da önemlisi, aynı grafikte 150$’a yakın dirençle oluşan yeni bir kritik düşüş eğilimi hattı var.

Ethereum fiyatı yükseliş kaydedebilir; ancak pozitif bir bölgeye geçmek ve güçlü bir yükseliş başlatmak için, fiyatın 152$ ve 155$’lık direnç seviyelerini kırması gerekiyor. Söz konusu yükseliş durumunda, fiyat, 165$ ve 170$ seviyelerine doğru hız kazanacaktır.

Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor olabilir!

Grafikte, Ethereum fiyatı 142$ destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Kısa vadede, 142$ seviyesine doğru aşağı yönlü bir düzeltme olabilir, ancak dipler muhtemelen aynı kalacak. Şunu da belirtelim ki 2 saatlik grafikte açıkça görülen ters omuz baş formasyonu çalışırsa fiyatı 170 dolara kadar yükseltebilir.

ETH teknik göstergeler

Saatlik MACD: ETHUSD için MACD şu anda yükseliş bölgesinde yavaşça ilerliyor.

Saatlik RSI:  ETHUSD için RSI şu anda birkaç olumlu işaretle birlikte 50 seviyenin üzerinde yer alıyor. 

Ana destek seviyesi: 142$

Ana direnç seviyesi: 155$

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum yükseliş işareti veriyor – ETH ne kadar olur?

Coin Ajans

Ethereum teknik piyasa analizi

Coin Ajans

Haftalık Ethereum tahmini – ETH daha fazla düşüş riski altında

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası