CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktör TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Popüler bir kripto para analisti, Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 müthiş faktör olduğunu iddia ediyor. Mart ayından bu yana elde edilen %180’lik yükselişten sonra bile; bfaktörler, ETH fiyatını inanılmaz bir yükseliş trendine taşıyabilir!


İşte Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 çarpıcı faktör!

Popüler bir kripto analisti, %180’lik artış sonrasında, Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktöre işaret ediyor!

Ethereum, Mart ayında görülen büyük düşüşlerinden bu yana son derece güçlü bir performans sergiledi. Ve birçok kripto para birimini geride bıraktı.

TradingView verilerine göre, en büyük altcoin, mart ayının ortasından bu yana yaklaşık %180 arttı. Aynı dönemde, Bitcoin nispeten istikrarlı bir şekilde %145 oranında değer kazandı.

koinmedya_brave

Ethereum’un yakın zamanda 250$’lık direnci aşamaması, piyasa duyarlılığını olumsuz yönde etkiledi. Nihayetinde bu seviye, son birkaç yıl içinde birçok kez boğa ve ayılar için önemli bir pivot seviye olarak hareket etti.

Buna rağmen bir analist, ETH’nin yönünün hala yukarı olduğunu gösteren üç önemli zincir içi metrik ve bir dizi türev verisi olduğunu savunuyor.

Ethereum fiyatını yakın vadede zirvelere taşıyacak etkenler

Kripto para piyasasının genelinde olduğu gibi, Ethereum rallisi de son birkaç haftadır durakladı. Popüler bir analiste göre, ETH’nin yakın vadede bir kez daha yükseliş trendi başlatacağına işaret eden birçok neden var.

koinmedya_brave

Analiste göre, Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktör şöyle:

  • ERC-20 tokenlerinin piyasa değeri ilk kez ağın yerel tokeni olan ETH’nin piyasa değerini geçti. Bu, blockchain ağının, token çıkarma ve akıllı sözleşmeler alanında benimsenmesinin ve kullanımının arttığını gösteriyor.

İlgili haber: Ethereum tokenleri artık ETH’nin kendisinden daha değerli

  • DefiPulse verilerine göre, merkezsiz finans sözleşmelerinde kilitli bulunan ETH sayısının tüm zamanların en yüksek değeri 3,4 milyon tokene ulaştı. Bu, tüm kripto para biriminin dolaşımdaki miktarının yaklaşık %2.5’inin DeFiye yatırıldığı anlamına geliyor.
  • Bir blockchain analiz şirketi olan Santiment’in verilerine göre, Ethereum, şu anda kullanım oranına göre en düşük fiyat seviyelerinde.
  • ETH vadeli işlemleri de çok aşırı yüksek seviyelerde işlem görmüyor; spot fiyatın sadece yüzde birkaç üzerinde.

Analistin bu görüşü, diğer analistler tarafından da destekleniyor. Ancak tüm gözler, Bitcoin’in yapacağı bir sonraki büyük hamlede!

Tüm gözler Bitcoin’de!

Ethereum fiyatını uçurabilecek bu zincir içi ve teknik faktörlere rağmen, asıl yönü belirleyecek ana faktör Bitcoin’in fiyat harketidir. Yani, BTC ralli yaparsa; ETH de yapacaktır. Ve tam tersi; BTC’nin çökmesi durumunda, ETH de çöküşe doğru adım atacak.

Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktör

Bu arada bu korelasyon, Coin Metrics’ten alınan veriler tarafından da doğrulanıyor. Blockchain analiz firması, iki piyasanın 180 günlük korelasyonunun şu anda 0.80‘in üzerinde olduğunu açıkladı.

Neyse ki Ethereum boğaları için iyi bir haber verebiliriz: Bitcoin piyasasındaki pozitif duyarlılık seviyesi artmaya başlamış gibi görünüyor.

Uzmanlara göre bu pozitif duygunun bir kısmı ise, S&P 500 ve küresel hisse senetlerinde devam eden ralli ve merkez bankalarının sürekli para basmasından kaynaklanıyor. 

Ethereum hakkında daah fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin 12.000 dolar direncini aşabilecek mi? TAKİP ET

THETA Token rehberi: THETA Token Nedir? Geleceği Var mı? TAKİP ET

Aylık kapanıştan önce Bitcoin bir çılgınlık yapar mı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası