CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum FOMO devam ediyor! – 300 dolar göründü TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum FOMO, 300 dolar yolunu açtı! Ethereum piyasası ile ilgili bazı önemli gelişmeler, ETH’nin çok daha büyük bir fiyat hareketi yapmasına yardımcı olabilir.


Ethereum FOMO, fiyatı 365 dolara taşıyabilir! 

Ethereum ile birlikte, neredeyse tüm kripto para piyasası son birkaç gün boyunca, güç topladığına dair işaretler verdi. Dün, ETH’nin yaptığı son ralli, yatırımcılar arasında alım çılgınlığına yol açtı.

Nihayetinde Ethereum FOMO, büyük bir direnç seviyesine ulaşmadan önce fiyatın, 280$‘a kadar yükselmesini sağladı. Kripto para birimi, bu güçlü direnç seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele etti.

Popüler bir analist, üst sınıra doğru daha büyük bir aralığa işaret ediyor. Zira Opsiyon işlemlerinin hacmindeki ve açık pozisyonlardaki artış, Ethereum‘un bir sonraki fiyat trendinin boyutunu büyütmeye yardımcı olabilir.

koinmedya_brave

Ancak bazıları ise, potansiyel bir düşüşe karşı tebirli olmaları konusunda, yatırımcıları uyarıyor.

FOMO duygusuna kapılmayın! Ethereum sert düşebilir!

Bazı analistler, yatırımcıları olası bir sert düşüşe karşı uyarırken; Ethereum FOMO bugün de devam etti. Bu tahmin, 280$‘dan birçok kez reddedilmesi durumunda, varlığın önemli bir düşüşle karşı karşıya kalabileceği görüşüne dayandırılıyordu.

Dün, alıcılar ivme kaybetmeden önce, pariteyi 280$’a kadar yükseltmeyi başarabildiler. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise, Ethereum %5’lik bir artışla 295$’dan işlem görüyor.

Peki Ethereum FOMO için 280 dolar neden önemli?

koinmedya_brave

280 doların, kripto para birimi için tarihsel olarak önemli bir seviye olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü bu seviye, büyük çöküşten önce, Şubat ayındaki yılın en yüksek seviyelerinin hemen altında bulunuyordu. Aynı zamanda bu direnç, uzun vadeli bir işlem aralığının üst sınırına işaret ediyor.

Yine dün, popüler bir analist, burada gerçekleşecek bir geri çevrilmenin, kriptoyu büyük bir düşüş sürecine sürükleyebileceğini açıkladı.

Ethereum FOMO devam ediyor! - 300 dolar göründü

Ethereum DeFi ile birlikte yükseliyor!

Birkaç gün önce KoinMedya olarak, Ethereum fiyatının, Şubat ayının seviyelerine yükselirken; türevlerde 900 milyon dolarlık işlem hacminin kırıldığından bahsetmiştik. Ayrıca aynı gün içinde, DeFi’de kilitlenen toplam ETH, dolaşımdaki Ethereum arzının %3,5’ine ulaşmıştı.

Ethereum FOMO devam ediyor! - 300 dolar göründü

Bugünkü yükseliş de popüler bir kripto para traderi, mevcut trendin nihayetinde bizi, 365 dolara yaklaştıracağını ifade ettikten sonra geldi.

DonAlt olarak tanınan bir başka ünlü analist ise; “ETH için, muhtemelen hedefe varma zamanının geldiğini” ve hatta Ethereum’dan, yukarı yönlü daha güçlü bir hareket beklediğini ifade etmişti.

Ethereum Opsiyonlarındaki hacim artışı neye işaret? Ethereum düşer mi?

Ethereum ağı üzerinde oluşturulan DeFi coinlerinin yükselişi ile birlikte, Opsiyon işlemlerindeki artan işlem hacmi, bir sonraki fiyat hareketinin boyutunu inanılmaz ölçüde etkileyebilir.

En büyük kripto para opsiyon platformu olan Deribit, Twitter üzerinden Ethereum opsiyon piyasası işlemlerinde inanılmaz bir artış olduğunu açıkladı.

Şu anda toplamda 225 milyon dolarlık opsiyon işleminin 241 milyon dolarının, kendi platformları üzerinde olduğunu belirtti. Bu arada 24 saatlik hacminin de dün, 49 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

“ETH opsiyonlarının hacmi ve açık pozisyonlar için yeni bir rekorumuz var! 24 saatlik hacim 49 milyon dolara ulaşırken; Deribit olarak, ETH opsiyonlarında açık pozisyonumuz 225 milyon$’da. Ve bu, şu anda küresel Ethereum pazar payının %93’üne tekabül ediyor!

Her ne kadar bazıları, Ethereum’dan sert bir düşüş beklese de Ethereum opsiyon piyasasındaki ve DeFi’deki büyüme, ETH’nin bir sonraki dev hareketini desteklemeye yardımcı olabilir.

Bknz: Ethereum fiyatını uçurabilecek 4 inanılmaz faktör

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ülkelerin CBDC çalışmaları hızlandı: Güney Kore dijital won testlerine başlıyor

Coin Ajans

Telegram: Bizden Token Alıp Zengin Olmayı Beklemeyin

Coin Ajans

Tron CEO’su Justin Sun Steemit’te Darbe Yaptı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası