CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Ethereum golden cross ne zaman gerçekleşir? TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Teknik anlamda boğa koşusunun önemli göstergelerinden birisi de golden cross. Son düzeltmenin ardından Ethereum golden cross gecikeceğe benziyor.


Golden Cross nedir? Ethereum golden cross gecikecek mi?

Bir kripto paranın değeri son günlerde artıyorsa kısa dönemli hareketli ortalama seviyesindeki yükselen trend, uzun dönemli hareketli ortalama trendlerine göre daha baskın hale geliyor. Nihayetinde kısa dönemli hareketli ortalama verileri uzun dönemli hareketli ortalama verilerini geçiyor.

Kripto para piyasalarında boğa sezonu göstergelerinden bir de golden cross. 50 günlük hareketli ortalama (50 MA), 200 günlük hareketli ortalama (200 MA) seviyesini geçtiği nokta golden cross olarak adlandırılıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Tersine 200 MA’nın 50 MA’yı geçtiği seviyesi ise deathh cross olarak adlandırılıyor.

bybit_koinmedya

Ethereum’daki düzeltmenin ardından Ethereum golden cross’u gecikiyor. Aşağıdaki grafikte Ethereum teknik analizi ve MA değerleri gözleniyor. Dünkü düzeltmenin ardından Ethereum, Mart ayının ortalarından beri devam eden yükselen koridoru alttan kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte fiyatlar 185-190 arasında konsolide oluyor. Şimdilik 50MA yükseliş trendi gösteriyor ama fiyatlardaki düşüş bir süre devam ederse 50 MA trendi yön değiştirecektir. Golden Cross biraz daha gecikecektir.

ethereum golden cross

Aşağıdaki grafikte ise MACD ve RSI değerlerindeki değişimi görüyoruz. MACD değerleri, Mayıs ayının ilk gününden beri durağanlığa girdi. Bu tarihte Ethereum 227 dolar direnç reddini yedi. ETH/USD paritesinin 190 doların alında gerilemesi ile MACD değerleri bu sefer düşüş trendine girdi.

ethereum golden cross Ethereum golden cross ne zaman gerçekleşir?Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum teknik göstergeleri açısından tek olumlu gelişme RSI değerlerinde gözleniyor. Mayıs ayının ilk haftasında aşırı alım bölgesine yakın seyreden RSI değerleri, aşırı alım bölgesinden uzaklaştı.

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple destekli Flare Network’ten sürpriz entegrasyon! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple akümülasyon safhasında mı?

Coin Ajans

İşte Ripple fiyatını ateşleyebilecek gelişme – Sadece 1 gün kaldı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası