CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Ethereum hack challenge etkinliğine katılmak ister misiniz? Attacknet tam size göre! TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum hack challenge ile hackerlere hodri meydan dedi. Yani hackerleri açtığı iki testneti çökertmeye davet ediyor. Başarılı olacaklar ise para ödülü alacaklar.


Ethereum hack challenge için iki Ethereum 2.0 testnet açıldı

Ethereum geliştiricileri dünya genelindeki tüm hackerlere çağrı yaptı. Hackerlerin “attacknet” ismi verilen Ethereum 2.0 testnet ağlarını çökertmelerini istiyor.

Bu bir ilk diyebiliriz. Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan, açıklamasında şöyle diyor: “Biz beyaz şapkalıları (hackler) iki beta-0 attackneti çökertmeye davet ediyoruz. Bununla hem ün hem de ödül kazanacaklar.”

Ethereum 2.0 istemcisi üzerinde olan iki testnet var: Lighthouse ve Prism. Herhangi birini çökertmeyi başaran hacker 5,000 dolar para ödülü alacak. Bunlar şimdilik beta versiyon.

koinmedya_brave

İlgili – Ethereum ağı kilitlenme tehlikesi ile karşı karşıya!

Ethereum hack challenge etkinliği. Github Public Attacknet sayfasından bu testnetler için şöyle deniliyor: “Lighthouse attack 0 ve prysm attack 0, artık saldırılarınıza açık. Her ikisi de böyle bir şeyi ilk defa yapmamız bağlamında beta olarak sayılırlar. Çabuk öğrenmeyi ve tekrarlamayı umuyoruz. Bu ağlar aynı zamanda çok küçük (her birinde sadece 4 düğüm var). Yani çökertmesi çok kolay olmalı.”

Ryan bu açıklamalara ilave olarak, “İlk defa yaptığımız bu iki attacknet (saldırı ağı) çok küçük ve bundan dolayı çökertmek çok kolay olacak. Bir sonraki saldırıda ağların boyutunu artıracağız. Daha spesifik ve daha zor hedefler koyacağız.” sözlerini sarf etti.

Geliştiricilerin hazırladığı bu halka açık ve hackerlerin saldırısına sunulan testnetlerin üç ay sürmesi bekleniyor. Yani Ekim’e kadar devam edecek. Tabii her şey yolunda giderse.

koinmedya_brave

İlgili – Buterin Ethereum 2 için tarih verdi

Ardından ise yine halka açık ama bu sefer binlerce düğümün olduğu testnetin de açıklanması bekleniyor. Bu testnetin de üç ay çalıştırılması planlanıyor. Testnet Ethereum 2.0’ sahte ETH ile çalışacak.

Öyle görünüyor ki Ethereum güncellemesi için işler iyi gidiyor. Danny Ryan daha önce testnet tarihini açıklayacağını söylemişti. Şimdi ise bu saldırı ağlarını açmaları, bu konuda artık çok emin olduklarını gösteriyor.

Bundan dolayı Ethereum 2.0 genesis blok bu ilerleme ile Kasım’da başlayabilir. Testnet süreleri buna işaret ediyor. Bütün bunlar Ethereum için yeni bir sayfa açılışı hatta yeni bir başlangıç anlamına geliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi? TAKİP ET

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

SP 500 grafiğine göre Bitcoin yeni zirvesi 2020 sonunda! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası