CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum kritik desteği kırdı – ETH trendi süper ayı

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum kritik desteği kırdı ve ABD Doları ile birlikte Bitcoin karşısında da düşüş trendinde. ETH fiyatı muhtemelen 170 dolar ve 166 dolar destek seviyelerine doğru düşüşünü hızlandırır.


Ethereum kritik desteği kırdı

Yakın bir zamanda Ethereum ABD Doları karşısında 186 dolar direnç bölgesini geçme girişiminde başarısız olmuştu. Sonuç olarak ETH fiyatı 182 dolar destek seviyesinin altına yeni bir düşüş yaşadı. Dahası fiyat 180 dolar desteğini kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) da altına yerleşti.

Son düşüş öyle yaşandı ki Ethereum fiyatı 178 dolar destek bölgesini de kırdı. 174 dolar yakınında yeni bir aylık dip kaydedildi ve fiyat şu an yukarı yönlü düzeltme yapıyor.

Ethereum şu an 178 dolar pivot bölgesi yakınında işlem görüyor. Buna ek olarak ETH son yaşanan 186 dolardan 174 dolara düşüşün yüzde 23.6 Fib izleme seviyesi yakınında işlem görüyor. Yukarı yönde ise 180 dolar bölgesinde (önceki destek) birçok direnç var.

İlgili – Ethereum 2.0 Faz 0 ne zaman yayınlanacak?

İlaveten, son yaşanan 186 dolardan 174 dolara düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesi de 180 dolar civarında. Daha da önemlisi, ETH/USD bir saatlik grafiğinde 185 dolar yakınındaki direnç ile birlikte dün oluşan ayı trend çizgisi de hala sağlam.

Daha fazla düşüş riski

En yakın direnç ise 182 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama yakınında. Bundan dolayı da ETH fiyatı 180 dolar, 182 dolar ve 185 dolar seviyeleri yakınında güçlü dirençle karşı karşıya.

İyi bir toparlanma için 185 dolar direncinin üzerine başarılı bir yükseliş gerekiyor. Aşağı yönde ise en yakın destek 175 dolar bölgesi yakınında. Eğer ayılar 175 doların altında momentum kazanırsa, 170 dolar desteğinin altında daha fazla kayıp verme riski var.

İlgili – CFTC’den şok Ethereum yorumu!

Bir sonraki kilit destek 166 dolar seviyesi yakınında. Bu durumda ayılar muhtemelen 154 dolar ve 152 dolar destek seviyelerini test etmek için girişimde bulunacak.

Ethereum kritik desteği kırdı ve ABD Doları ile birlikte Bitcoin karşısında düşüş trendinde. ETH fiyatı muhtemelen 170 dolar ve 166 dolar destek seviyelerine doğru düşüşünü hızlandırır.

Ethereum grafiği ne gösteriyor? Fiyatın 178 dolar desteği ile flört ettiğini ve daha da aşağıya yöneldiğini görüyoruz. Eğer 175 dolar seviyesinin altına yeni bir kırılma olursa, fiyat bir daha yükselmek için zor günler yaşar. Yukarıda ise 182 dolar ve 185 dolara kadar olan bölgede boğaların başı dertte.

Ethereum teknik indikatörleri

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şu an ayı bölgesinde hız kaybediyor.
Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an aşırı satış bölgesinden yukarı yönlü düzeltme yapıyor.
Başlıca destek seviyesi – 175 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 185 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor olabilir!

Coin Ajans

Ethereum 2020 fiyat analizi: Boğalar kontrolü devralabilecek mi?

Coin Ajans

Ethereum yükselme çabasında – Ancak ayılar hala kontrolde

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası