CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum long emirleri çıldırdı! Satan yok, alan çok! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum long emirleri rekor kırıyor! Ethereum fiyatı, şubat ayının en yüksek seviyelerini görürken; türev işlemler de 900 milyon dolarlık hacmi kırdı. 


Ethereum long emirleri rekor kırdı!

Yaklaşık bir ay sonra, ETHUSD bugün nihayet 250 doları aştı. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, en büyük ikinci kripto para birimi, en son 24 Şubat’ta gördüğü bir seviye olan 274$‘dan işlem görüyor.

En büyük altcoinde son 5 ayın en yüksek seviyesi, Bitcoin yukarı yönlü hareketlerine başladıktan sonra geldi. Ancak BTC sadece %2 civarında hareket ederken, Ethereum %10’dan fazla yükseldi.

Ayrıca yılın başından bu yana BTC’nin gördüğü sadece %30’luk artışa kıyasla; Ethereum, %102’lik bir yatırım getirisi (ROI) elde etti.

koinmedya_brave

Ethereum fiyatı, Şubat ayının seviyelerine yükselirken; türevler de 900 milyon dolarlık işlem hacmini kırdı. Ayrıca, DeFi’de kilitlenen toplam ETH, dolaşımdaki Ethereum arzının %3,5’ine ulaştı.

Ethereum yükselmeye devam edecek mi?

Popüler bir kripto para tarederi olan Jonny Moe, mevcut trendin nihayetinde, bizi 365 dolara yaklaştıracağını düşünüyor. Ancak bir sonraki adımı, fiyatın 278-290 dolar aralığında vereceği tepkiye göre atmak gerektiğini vurguluyor.

DonAlt olarak tanınan bir başka ünlü analist ise; “varlık için, muhtemelen hedefe varma zamanının geldiğini” ifade ediyor. Bu nedenle, Ethereum’un, yukarı yönlü daha güçlü ve daha net bir hareket yapması gerektiğini düşünüyor.

koinmedya_brave

 

Bu arada son üç gün içinde, en büyük 100 balina tarafından, yaklaşık 183 milyon dolar değerinde yaklaşık 700 bin ETH taşındı. Santiment’e göre bu, ETH fiyatı için iyi bir işaret değil; “muhtemelen pump öncesi pozisyon alma ve bir pump işaretiydi.”

Bu kazanımların ortasında, Bitfinex’te Ethereum long emirleri bir gecede %10’luk artışla, 488 milyon dolarlık bir değere ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ethereum long emirleri çıldırdı! Satan yok, alan çok!

Ethereum long emirleri artarken; Ether’in fiyatındaki sıçrama, türev işlemlerde 900 milyon dolarlık hacmi kırmak da dahil olmak üzere birçok olumlu gelişmeyi de beraberinde getirdi.

  • Skew’e göre ETH vadeli işlemlerindeki toplam açık pozisyon, Mart ayındaki çöküşten önceki seviyesine yükseldi. Dahası 1 milyar dolarlık bir kırılma bekleniyor.
  • Fiyat hala tırmanmaya devam ederken, ağdaki günlük enerji kullanımı geçtiğimiz ayda 70 milyar seviyesinin üzerinde kaldı. Yani, yılın başlangıcına kıyasla, neredeyse 2 kat artış kaydetti.

Ethereum ağı üzerindeki işlem gücüne yönelik sürekli artan talep, devam eden DeFi (merkezsiz finans) çılgınlığının sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

  • İlginç bir şekilde, DeFi’de kilitlenen toplam ETH, 4 milyona ulaşarak yeni bir ATH yaptı. DeFi Pulse’ye göre bu, dolaşımdaki Ethereum arzının %3,5’ine denk geliyor. Bu büyüme, DeFi sektöründe 2,5 milyon ETH’nin kilitlendiği tarih olan 11 Haziran’dan bu yana devam ediyor.

Bknz: DeFi ana üssü Maker Binance borsasına giriş yaptı

Ethereum long emirleri çıldırdı! Satan yok, alan çok!

Bununla birlikte, piyasaya 12 milyar doları aşan stabil coin sürülmesi, rekor seviyelere fırlamış olan enerji kullanımı ve ağ ücretlerinden de anlaşılacağı üzere; DeFi patlaması ağ üzerinde baskı oluşturuyor.

Dahası bu durum, ETH 2.0’ın acilen başlatılması gerektiğini gösteriyor. Fakat Ethereum 2.0’ın resmi lansman tarihi hala açıklanmadı. Kasım 2020 veya Ocak 2021 olabilir, ancak test ağının sürümü 4 Ağustos’ta planlanıyor.

Ethereum hakkında daah fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Chainlink fiyat analizi: LINK yükselecek mi? Teknik görünüm ve izlenecek kritik seviyeler

Toplam kripto piyasası değeri 1,13 trilyon dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Güney Kore Merkez Bankası’nın Şimdilik Bir Dijital Para Planı Yok

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası