CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum Madencileri Büyük Değişim İçin Düğmeye Bastı

kripto para haber coinajans

Ethereum madencileri şu an için blok gas limitini 10.000.000’dan, 12.500.000 milyona çıkartabilmek için ciddi bir mücadele başlattı ve bu konuda oylama sürecine bile geçildi. Ethermine isimli madencilik havuzunun üst şirketi olan Bitfly tarafından yayınlanan tweet ile madencilerin bu konuda kararlı oldukları belirtildi.

Bitfly bunun topluluk için oldukça önemli bir kilometre taşı olduğunu belirttikten sonra gas limitinin arttırılması durumunda saniyelik maksimum işlem kapasitesinin 35’den 44’e kadar yükseleceği ifade edilmekte.

Ethereum İçin Tehlikeli Bir Değişim Olabilir

Bu durum ilk başta oldukça olumlu gözükse de Ethereum geliştiricileri söz konusu duruma karşı çıkmakta. 1inch’in CTO’su Anton Bukov, böyle bir durumda ağ düğümlerinin aşırı yoğunluk yaşayabileceğini ve bunun onlara saldırıyı daha mümkün hale getireceğini belirtti.

İşlemlerin gerçekleşmesinin 10-15 saniye sürmesi durumunda ağ düğümlerinin tamamen tıkanacağını belirten Bukov, bu durumun Ethereum için çok daha büyük sıkıntılara yol açabileceğini düşünüyor.

Ethereum topluluğunun önde gelen geliştiricilerinden olan Peter Szilagyi de bu duruma tepki göstererek madencilerin ağın sağlığını görmezden gelerek bencillik yaptıklarını belirtti. Bu oylamanın sonucunda kimin galip geleceği ise büyük bir merak konusu oldu.

İlgili Haberler

Fiyatı iki günde 3 kat arttı! Uçuştaki kripto para için sırada ne var?

4 önemli isim Bitcoin konuştu: “Çok büyük olaylar olacak, hazırlanın”

5 Nisan Ethereum analizi: ETH için destek ve direnç seviyeleri, teknik göstergeler ve daha fazlası

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası