CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum orta vadeli trend negatif – Ayılar pes etmiyor

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum orta vadeli trend, ABD Doları karşısında yoluna ayılarla devam edeceğinin işaretlerini gösteriyor. Benzer bir durum Bitcoin’de de var. ETH ayıları ise test etmek içi gözüne 164 dolar ve hatta 160 doları kestirdi. 


Ethereum orta vadeli trend fiyat analizi

Ethereum’da yakın zamanda ABD Doları karşısında 180 dolar desteğinin altına kırılma gördük. Dahası ETH fiyatı 178 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleşti.

Daha sonra kripto para 172 dolar seviyesi yakınında destek buldu ve yukarı yönlü düzeltmeye başladı. Bu zaman 175 dolar direnç bölgesinin de üzerine kırılma yaşandı. Buna rağmen yukarı yönlü hareketin önünü 177 dolar – 178 dolar direnç bölgesi kesti.

Bunlara ek olarak, fiyat 186 dolardan 172 dolara son kilit düşüşün yüzde 23.6 Fib izleme seviyesinin üzerinde de kalamadı. Sonuçta ise fiyat 172 dolarda konsolide oluyor ve 176 dolar civarında da birçok engel ile karşı karşıya.

İlgili – Ethereum kritik desteği kırdı – ETH trendi süper ayı

Daha da önemlisi, ETH/USD saatlik grafiğinde 176 dolar yakınındaki direnç ile yeni bir ayı trend çizgisi oluşuyor. Bu trend çizgisi direncinin üzerinde, 100 saatlik basit hareketli ortalama 178 dolar seviyesinde ve direnç olarak görev yapacak.

İlaveten, ana direnç 180 dolar yakınında. Bu seviye ayrıca 186 dolardan 172 dolara son kilit düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesine de denk geliyor. Bundan dolayı, Ethereum’un doğru düzgün bir yükseliş görebilmesi için 178 dolar ve 180 dolar direnç seviyelerini kırması gerekiyor.

Tersi bir durumda, ETH fiyatı zor anlar yaşamaya devam eder ve 172 doların altına doğru kayabilir. Eğer 172 dolar desteğinin altına düşüş olursa, o zaman fiyat 166 dolar ve 164 dolara doğru daha hızlı bir inişe başlar.

Ana destek ise 160 dolar bölgesinde. Burada boğalar bir duruş sergileyebilir. Daha fazla kayıp ise fiyatı 154 dolar seviyesine doğru iter.

İlgili – Ethereum 2.0 Faz 0 ne zaman yayınlanacak?

Ethereum orta vadeli trend, ABD Doları karşısında yoluna ayılarla devam edeceğini işaretlerini gösteriyor. Benzer bir durum Bitcoin’de de var. ETH ayıları ise test etmek içi gözüne 164 dolar ve hatta 160 doları kestirdi.

Grafikte ise Ethereum fiyatı 178 dolar ve 180 dolar direnç seviyelerinde birçok ayı işareti gösteriyor. Bundan dolayı da 172 dolar destek bölgesinin altına daha fazla düşüş riski devam ediyor. Sadece 180 doların üzerinde kapanış, ayı görünümünü ortadan kaldırır ve yakın zamanda düzgün bir iyileşme başlatabilir.

Ethereum teknik indikatörler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şu an ayı bölgesinde düz.
Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an 50 seviyesinin üzerine yerleşmek için mücadele ediyor.
Başlıca destek seviyesi – 172 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 180 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum 2020 fiyat analizi: Boğalar kontrolü devralabilecek mi?

Coin Ajans

Ethereum fiyatı yükseliş için hazırlanıyor olabilir!

Coin Ajans

Ethereum teknik piyasa analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası