CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum tabanlı futbol oyunu Atletico Madrid gibi birçok takımla anlaşma yaptı

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum tabanlı futbol oyunu Sorare, Avrupa futbol liglerinin büyük takımlarından Atletico Madrid, Schalke 04 ve Valencia ile anlaşmaya vararak lisanslı blockchain tabanlı oyun kartları çıkarıyor.


Ethereum tabanlı futbol oyunu Sorare

Sorare isimli futbol bilgisayar oyunu, Ethereum tabanlı bir dapps (blockchain üzerinde üretilmiş) uygulamasıdır. Sorare, Avrupa’da süper ligde bulunan birçok futbol takımı ile anlaşmaya vardı. Bu oyunu oynayan takım taraftarları, takımları ile ilgili dijital temsilleri toplayabilecek. Bu dijital varlıklar ise paraya çevrilebilir ve ticareti yapılabilir.

Sorare bu amaçla Atletico Madrid, Schalke 04 ve Valencia gibi futbol takımları ile anlaşmaya vardı. Son zamanlarda futbol takımları ile bağlantılı sanal ve dijital takım kartları ciddi biçimde talep görmeye başladı. Ubisoft ve ConsesSys gibi firmalar da takımlarla alakalı dijital takım kartları çıkarıyor.

Lütfen Bkz: Blockchain Batı Avrupa’nın tedarik zinciri maliyetlerini Belçika GSYİH kadar düşürebilir

Takım kartları bizleri çocukluk dönemimize götürüyor. Beşiktaş’ın meşhur kadrosu Ali, Metin ve Feyyaz döneminde şahsen Ali’nin takım kartını bulmak benim için ciddi sorun olmuştu. Ali’nin kartını bulduğumda Beşiktaş çıkarmalı kol saatine sahip olmuştum. Bir anda mahallenin en popüler çocuğu haline geldim.

Linkteki Babe Ruth’un efsane baseball takımına ait koleksiyon 3600 dolardan eBay’da satışa sunuluyor.

Sorare’nin kurucularından Nicolas Julia, dijital ticari oyunların daha birkaç yıllık geçmişe sahip olduğunu belirtti. Birçoğu ise henüz lisanslı koleksiyonlar sunmuyor. Sorare ürünlerinin ise söz konusu takımların lisanslı ürünleri olacağını ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: OK Group Çin’deki blockchain çalışmalarını desteklemek için $140 milyon ayırıyor

Bir kere blockchain kartına sahip oldun mu bu kart ile oyunlar oynayabilir ve Ethereum kazanabilirsiniz. Benzer şekilde bu kartları satabilirsiniz. Sorare, oyun kartlarında sıkı bir arz kısıdı uyguluyor. Oyun kartlarını 3 seviye olarak piyasaya sürüyor: Tek, 10’luk ve 100’lük seri. Tekli karta sahipseniz bu kart sadece sizde var ve kopyası kimsede yok anlamına geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum Bitcoin’in yerini alabilir mi?

Coin Ajans

Norton antivirüs ile Ethereum madenciliği yapmak ister misiniz? TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin hackerları boş durmuyor – Bu borsada hesabınız varsa hemen kontrol edin! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası