CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum teknik analizi: ETH kritik destekte mücadele ediyor TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Kripto piyasasında geçen hafta başlayan ve hafta sonu artarak devam eden düşüş trendi sonrası ETH güne olumlu başladı; ancak kritik destekteki mücadelesine devam ediyor.

Ethereum teknik analizi: ETH trend değişimine mi işaret ediyor?

Ethereum güne %10 kayıpla, 3141 dolar seviyesine düşerek başladı. ETH/USD paritesinde, 4.000 doların üzerine çıkan Ethereum, hafta sonu yaşanan düşüşle birlikte, bir süredir takip ettiği yükselen kanalı aşağı yönlü kırdı. Nisan ayı sonundan beri kanal içinde kalmayı başaran ETH, özellikle son iki haftada güçlü bir boğa koşusu yapmış ve 4373 dolar ile yeni ATH zirvesi elde etmişti.

ETH bugün ki düştüğü yerde Fib. 5 seviyesinde bir destek buldu ve yükseldi. Ethereum, 3480 dolar civarında bulunan 20 günlük MA seviyesine tutunmaya çalışıyor.

ethereum teknik analizi Ethereum teknik analizi: ETH kritik destekte mücadele ediyor
ETH/USD Günlük grafik. TradingView

ETH/USD paritesinde, satıcıların 20 günlük MA desteğini kırması durumda, 3430 dolar (Fib: 0.382) ve ardından sırasıyla, 3141 (Fib: 0.5) 3000 ve 2855 dolar destekleri bizi bekliyor olacaktır.

Yükseliş yönlü bir hareket olması durumunda ise, ilk güçlü direnç 3750 dolarda bulunuyor. Daha sonra ise, 3800, 4000 ve 4200 dolar dirençleri mevcut.

Teknik göstergelerde, RSI göstergesinin orta çizginin altına doğru kaydını görüyoruz. Bu durum düşüş momentumunun artığını gösterir. ETH bu şekilde düşmeye devam ederse fiyatın 3.000 dolara kadar gerilemesi beklenebilir.

Canlı ETH fiyatı: $ 3,394.23

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Ethereum teknik analizi: ETH destek seviyelerini test ediyor

Ethereum grafiği kripto paranın fiyatı ile ilgili bir dizi işaret sergiliyor. Aşağıdaki grafiğin ne gösterdiğine bakalım.

“koinmedya_binance”

Ethereum teknik analizi: ETH trend değişimine mi işaret ediyor?

Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiği – ETH/USD günlük grafik

Son düşüşe rağmen ETH/USD paritesi yükseliş trendi bir trend değişimi olamayacak kadar güçlü görünüyor.

Hareketli ortalamalar (MA’lar) arasındaki boşluklar, MA’ların açısı ve fiyat ile 21 emas arasındaki boşluğun tümü güçlü bir yükseliş trendini gösteriyor.

Doji günlük mum çubuğu kararsızlığa işaret ediyor. Bu da muhtemelen potansiyel bir yatay çekilme (gri ok) ya da yükseliş trendinde gerileme oluşturacak.

Destek bölgesi (mavi kutu) muhtemelen sıçrama alanı olarak görev yapacak. Buradan da daha fazla yükseliş (yeşil oklar) gelebilir.

Sadece daha derin bir geri çekilme boğa görünümünü duraklatabilir (turuncu) ya da geçersiz kılabilir (kırmızı daire).

Ethereum teknik analizi: ETH trend değişimine mi işaret ediyor?

ETH-USD 4 saat grafiği

4 saat grafiğinde de fiyat hareketleri ayı geri çekilme yaşadı. Ayrıca %23.6 Fibonacci izleme seviyesinden sıçrama yaptı.

5 dalga formasyonunun (mavi) dalga 3’ü (turuncu) tamamlayan fiyat hareketi muhtemelen dalga 4 çekilmesi (turuncu) için hazırlanıyor.

Potansiyel dalga 4 (turuncu) formasyonu için kilit seviyeler olarak %23.6 ve %38.2 Fibonacci izleme seviyeleri kalmaya devam ediyor.

Boğa bayrağı formasyonu (gri oklar) küçük ölçekli geri çekilme ve yükseliş trendinin devamına (mavi oklar) işaret ediyor olabilir.

Daha derin bir geri çekilmede (turuncu oklar) ise muhtemelen Fibonacci destek seviyeleri test edilecek.

Yükseliş trendi için hedefler 4,750 dolar, 5,000 dolar ve 5,500 dolarda.

%50 Fib seviyesinin altına kırılma ise yükseliş trendini (sarı nokta) duraklatır. Daha derin bir kırılma ise yükseliş trendini geçersiz kılar (kırmızı nokta).

Kaynak

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

 

Piyasalar genelinde ve Ethereum özelinde olumsuz yönde etkili olabilecek en güçlü dışsal faktör ABD merkezli katı regülasyonlar olabilir. Umarız piyasaları derinden etkileyecek katı regülasyonlarla karşılaşmayız.

Ancak Thodex örneğinde de gördüğümüz üzere piyasanın regüle edilmesi gerekiyor. Sorulması gereken asıl soru ise hangi dozda olmalı!

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Güncel Bitcoin ve Kripto Para Temel Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır? TAKİP ET

Ethereum almayı düşünüyorsanız bu haberi mutlaka okumalısınız TAKİP ET

John McAfee’nin hayaleti Disneyland’i sardı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası