CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum temel verileri her geçen gün daha da güçleniyor. Ağ aktiviteleri yükseliyor, gelişim yolunda, güncelleme çok yakın ve DeFi de rekor seviyeler kaydediyor. Yine de ETH fiyatı bu gelişmelere tepki vermişe benzemiyor. 


Ethereum temel verileri güçleniyor

Rakip ağın destekçilerinin piyasayı FUD (korku ve belirsizlik) bombardımanına tutmasına rağmen, Ethereum hala ikinci en büyük kripto varlık. Bunun da sağlam dayanakları var. Bir ağın sağlığını ölçen birkaç yöntem var. Bunlardan biri hash oranı diğer ise aktivite.

Blockchain analiz araştırmasına göre, son 24 saatte Ethereum ağında 70 bin yeni adres açıldı. Buna ek olarak ağda zaten 245 bin aktif adres bulunuyor ki bu da işlerin hala iyi gittiğinin bir göstergesi.

Geçen ay Ethereum ağında gerçekleşen faaliyetlerin toplamı da ağın genel durumunun iyi olduğunu gösteriyor. Pozitif ölçümler Ethereum’da 9 milyon blokun çıkarıldığını gösteriyor. 15.6 milyon adreste ise sıfırdan daha büyük bakiye bar. DApp kullanımı artıyor ve popüler dijital kart oyunu Gods Unchained’de rekor düzeyde ERC-721 işlemi gerçekleşti.

İlgili – İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti sunacak

Kasım’daki en büyük olay ise MakerDAO protokolü yükseltmesiydi. Burada Mulit Collateral DAI oluşturuldu ki şimdi Dai oluşturmak için hem Ether hem de Basic Attention Token (BAT) teminat olarak kabul ediliyor.

DeFi rekor kırıyor

Kripto piyasası toplam değeri son altı ayda yüzde 50 değer kaybetse de Ethereum bazlı merkezsiz finans (DeFi) büyümeye devam ediyor.

DeFi protokollerinde kilit altında tutulan toplam ETH miktarı 2.7 milyon adet ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu geçen haftaki rekordan bir miktar daha yüksek. Bu miktar ayrıca toplam ETH arzının yüzde 2.5’ine denk geliyor. ABD Doları bazında ise 670 milyon dolar ediyor.

İlgili – Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Peki ETH neden hala dump yaşıyor?

Burada Ethereum ile ilgili pozitif olmayan tek şey ise şu anki fiyatı. Tradingview.com’un verilerine göre ETH 150 doların altına geriledi. Birkaç saat önce Ethereum fiyatı 147 dolara düştü ve sonra da hafif bir düzeltme yaşadı. Şimdi ise desteğe tutunmaya çalışıyor.

Bir de yaklaşan İstanbul güncellemesi var. Bu güncellemeler konusunda birçok erteleme yaşandı. Ancak yine de gelişmeler devam ediyor ve ağ da güçleniyor. ETH fiyatı ise hiçbir şekilde ağ ile ilgili büyük resmin bir göstergesi değil.

Kaynak

İlgili Haberler

Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi? TAKİP ET

Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?

Coin Ajans

2020’de BTC ’den daha iyi performans gösteren küçük coinlerin kabusu yaklaşıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası