CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum Vakfı’ndan topluluğu sarsan tutuklamaya ilişkin açıklama

kripto para haber coinajans

Fotoğraf: Virgil Griffith (ortada)

Ethereum Vakfı, önemli bir Ethereum geliştiricisi olan Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasına kayıtsız kalıyor.

Vice‘ın bildirdiğine göre Ethereum Vakfı, e-posta ile gönderilen bir açıklamada, “Vakıf, Virgil Griffith’e karşı yöneltilen suçlamalardan haberdar. Vakfın Adalet Bakanlığı’nın başvurusunda bahsedilen olaylarda herhangi bir şekilde temsil edilmediğini doğrulayabiliriz. Vakıf, kişisel bir mesele olan böyle bir seyahati ne destekledi ne de onayladı. Gelişmeler oldukça izlemeye devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

36 yaşındaki Griffith, Ethereum Vakfı’ndaki en kıdemli araştırmacılardan biriydi. ABD’li yetkililer, Griffith’in Nisan ayında Kuzey Kore’ye seyahat ederek bu ülkeye yaptırımları aşmasına yardımcı olacak şekilde kripto para konusunda yüksek düzeyde teknik bilgi sağladığını ve böylece ABD yaptırımlarını tehlikeye attığını ileri sürüyor. Dahası iddialara göre, Dışişleri Bakanlığı’ndan Kuzey Kore’ye seyahat izni alamayan Griffith, bu ülkeye Çin üzerinden geçti. 

Perşembe günü Los Angeles Havalimanı’nda tutuklanan geliştiricinin 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Şenol Güneş: Bitcoin’i 5 sene önce duydum, aklıma yatıyor

Dünyayı sallayan Twitter saldırılarının ardından ne çıktı?

Her şey için tek zincir: 2021’de Polkadot için sırada ne var?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası