CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa Ethereum ve Bitcoin dost mu? TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa Ethereum ve Bitcoin dost mu sorusu tam anlamıyla cevap bulmuyor. Her iki iddiayı destekleyen güçlü veriler var.


Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa dost mu?

Bitcoin lider kripto para. Yazının kaleme alındığı saatte toplam kripto para piyasalarının %61’ine sahip. Kripto paralar, sahip oldukları marka bilincini Bitcoin’e borçlu. Ethereum ise ikinci büyük kripto para. Ethereum, toplam kripto para piyasalarının %12.5’ine hakim. Kripto para piyasalarında Ethereum, sadece kendisini değil DeFi platformları ve Ethereum tabanlı kripto paralar da dahil daha geniş bir alanı temsil ediyor.

Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa büyüklüğü, bir açıdan bizlere şunu gösteriyor: Piyasaya giren sıcak paranın %61’i Bitcoin’e %12.5’i ise Ethereum’a gidiyor. Bitcoin piyasaya giren sıcak paradan daha çok pay alması, bir anlamda Ethereum’un payını azaltıyor. Bu bakış açısıyla Bitcoin ve Ethereum iki rakip kripto para.

Son günlerde yaşanan DeFi çılgınlığı sonunda Ethereum fiyatlarına yansımaya başladı. Bu sayede Ethereum, Bitcoin karşısında değerlenmeye başladı. Mayıs ayının ortasından beri ETH/BTC paritesi artış gösteriyor.

koinmedya_brave

Ethereum ve Bitcoin rakip mi Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa Ethereum ve Bitcoin dost mu?

Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerin fiyatlarında zamana göre değişime baktığımızda Bitcoin fiyatlarının piyasa yapıcı özelliği var. Yani Bitcoin fiyatları artınca Ethereum ve altcoinlerin de fiyatları artıyor. Tersine Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanınca Ethereum ve altcoinlerin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor.

2 Ağustos’ta Bitcoin fiyatlarında yaşanan anlık 1,500 dolarlık düzeltmeyi hatırlayalım! Bitcoin fiyatlarında düzeltmeyi Ethereum ve diğer altcoinler de takip etti. Aşağıda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum ve Bitcoin rakip mi Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa Ethereum ve Bitcoin dost mu?

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte de Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum ve Bitcoin rakip mi Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa Ethereum ve Bitcoin dost mu?

Her iki grafikte birbirinin karbon kopyası gibi.

Yukarıdaki resme baktığımızda ise Bitcoin ve Ethereum dost kripto para yorumu çıkıyor. Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Ethereum ve Bitcoin’in birbirine rakip iki kripto para olmadığını belirtti. Buterin’e göre Ethereum, Satoshi Nakamoto’nun vizyonunu devam ettiriyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Kısa vadeli Bitcoin düşüşleri dikkate alınmalı mı? TAKİP ET

Kripto Para Piyasasında Bollinger Bantları Nasıl Kullanılır? TAKİP ET

Araştırmalar, Bitcoin HODL etmenin trade etmeye göre daha kazançlı olduğunu gösteriyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası