CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum ve DeFi herkesin dilinde! Fırsatları kaçırmayın TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Ethereum’un kripto para piyasalarına bıraktığı en önemli mirası DeFi olacağa benziyor. Ethereum ve DeFi gün geçtikçe ana akım finans dünyasının dikkati çekmeye başladı.


Ethereum ve DeFi herkesin dilinde!

DeFi (Merkeziyetsiz Finans) platformlarının büyük çoğunluğu Ethereum blockchain’ininde işlem gören blockchain tabanlı uygulamalar (dApps). Bu uygulamalar, akıllı sözleşmeler sayesinde herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kripto para yatırımcılarının birçok bankacılık ve finansal işlemlerini yerine getiriyor.

Geleneksel bir banka gibi kira, personel ve operasyon giderleri gibi maliyetleri olmayan DeFi’ler, klasik bankalara göre daha uygun fiyata bankacılık işlemi sunuyor.

DeFi’ler ayrıca küresel piyasalarda düşen faiz oranları sayesinde daha cazip hale geldiler. Japonya ve Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını negatif düzeye çekti. FED ise sıfır bandına indirdi. Bu faiz oranları ile mevduat sahipleri varlıklarını bankalara yatırmak istemiyor. DeFi platformlarının sunduğu yüksek staking oranları, mevduat sahiplerini cezbediyor ve bu yatırımcıları DeFi platformlarına yönlendiriyor.

koinmedya_brave

Kısaca Ethereum ve DeFi platformları gün geçtikçe daha gündem oluyor. DeFi’lerin bilinirliliği artıyor.

Yukarıdaki gelişmelere dikkat çeken Trade Block’un yöneticisi ve eski Wall Street çalışanı John Todaro, DeFi’nin ana akım haline geldiğini iddia etti.

DeFi platformların yatırılan fon miktarı, DeFi Pulse’nin verilerine göre 4.7 milyara ulaştı. Compound, Aave, Synthetix, yearn.finance ve Maker gibi DeFi platformları sayesinde DeFi’ye ciddi miktarda para akıyor. Ancak geleneksel finansal piyasalara göre kıyaslandığında DeFi’ler hala çok düşük paya sahipler.

koinmedya_brave

Todaro’nun iddiasına göre 2019 yılı boyunca DeFi platformlarına her ay ortalama 125,000 ETH stake edildi. Eğer bu istikrar devam ederse DeFi platformuna depozito edilen ETH miktarı milyonları bulacak.

Yine bu oranlar devam ederse Kasım 2020’den sonra piyasaya sürülen Ethereum’dan daha fazla ETH, DeFi platformlarına depozito edilecek.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Analiz: Ethereum yüzde 16’lık sıçrama gerçekleştirebilir

Coin Ajans

Covid-19 Bitcoin’in peşini bırakmıyor TAKİP ET

Hackerlar Upbit’den çalınan Ethereum’ları EOS’a çevirmeye çalışıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası