CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum volatilitesi dipte – Beklenen yükselişin habercisi olabilir mi?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Kasım ayının başından beri Ethereum fiyat grafiğinde yana doğru bir rota izliyor. Özellikle son 60 günü baz aldığımızda şu anda Ethereum volatilitesi dipte. Analistlere göre bu durgunluk bir hareketin habercisi olabilir.


Ethereum volatilitesi dipte

Son bir buçuk aydır büyük bir düşüş yaşayan kripto para piyasasında işlem hacmi de iyiden iyiye düştü. Son 60 günlük fiyat grafiğine baktığımızda Ethereum volatilitesi dipte yer alıyor. 2016’dan bu yana en düşük seviyeye gelen bu volatilite kimi analistlere göre fırtına öncesi sessizliği andırıyor.

Geçen haftadan beri 140 doların ortalarında kendine yer bulmaya çalışan Ethereum bir önceki gün işlem gördüğü 146 dolar seviyesinden 144.692 dolara düşmüş görünüyor. Ethereum 140 dolarda güçlü bir destek bulmasına rağmen 150 dolar direnç seviyesini bir türlü aşamıyor.

Son bir haftadır 142- 146 dolar arasına sıkışıp kalan ETH fiyatları için Blockchain araştırma şirketi CoinMetrics Twitter’da ilginç bir paylaşımda bulundu. Ünlü şirket, paylaşımında Ethereum’un son 60 günlük volatilite endeksinin 2016’dan bu yana ilk defa bu seviyelere düştüğüne dikkat çekti. Paylaşılan grafiğe atıfta bulunan CoinMetcis, büyük bir yükseliş hareketinin yakın olduğu imasında bulundu.

Ethereum ağı her zamankinden daha güçlü

Bununla birlikte, tüm altcoinler üzerinde olduğu gibi Ethereum fiyat hareketlerinde de Bitcoin’in etkisi olduğu inkar edilemez. Buna göre Bitcoin’in yakın zamanda tecrübe edeceği herhangi bir fiyat dalgalanması muhtemelen ETH fiyatlarını da etkileyebilir.

ETH fiyatlarını değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir mesele de Ethereum ağının potansiyel gücü. Blockchain ağı üzerinde kurulu olan DeFi girişimleri şu anda Ethereum’un arkasını dayadığı en güçlü tarafı. (Ethereum konsolidasyonu ani bir kırılma ile sonlanabilir mi?)

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu olan Joseph Lubin son konuşmasında bu yıl toplamda 20 milyondan fazla yeni katılımcının Ethereum hesabı açtığını belirtti. Ağ üzerindeki DeFi girişimlerini toplam tutarı ise 650 milyon dolardan fazla. Ethereum ağının ve madencilerin aralıksız bir şekilde faaliyet göstermesinin doğal bir sonucu olarak ETH ağı bu sene 4,5 milyon dolardan fazla madenci ödülü dağıttı.

Volatilitenin çok düşmesi ve Ethereum ağının güçlü hali ETH fiyatlarının yakın zamanda bir fiyat hareketine şahit olabileceğini gösteriyor. Umalım ki bu hareket yukarı yönlü olsun ve epey zamandır acı çeken yatırıcının yüzünü güldürsün.

 Kaynak

İlgili Haberler

Ünlü yatırımcıdan gelecek hafta için Ethereum fiyat tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum’da 3,000 doların üzerinde yeni rekor – İşte, sebebi TAKİP ET

Coinajans.com

Chiliz borsası bombayı patlattı: CHZ token yatırımcısı kazandı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası