CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yatırımcılarını sevindiren haber! TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
koinmedya_telegram

Milyar dolarlık fonu yöneten ünlü yatırım şirketinden Ethereum yatırımcılarını sevindirecek bir haber geldi. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde!

Ethereum yatırımcılarını sevindiren haber!

22-23 Şubat tarihlerinde Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzeltme Ethereum fiyatlarını da olumsuz etkiledi ve Ethereum 2,000 dolarlık destek seviyesini kaybetti. Ethereum %25’lik düzeltme ile 2 bin dolar bandından 1,450 dolara kadar geriledi. Neyse ki gelen tepki alımları ETH/USD paritesini tekrardan 1,700 dolar bandına çekti. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

ethereum haber Ethereum yatırımcılarını sevindiren haber!

Son iki günde piyasada yaşanan düzeltmeye rağmen piyasaya yönelik kurumsal ilgi devam ediyor. Milyar dolarlık fonu yöneten ünlü yatırım şirketinden Ethereum yatırımcılarını sevindirecek bir haber geldi. Bloomberg’in haberine göre CoinShare, Bitcoin ETP’den sonra Ethereum ETP’yi başlatma kararı aldı.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeler

Yatırım şirketi geçtiğimiz ay BITC etiketi altında Bitcoin ETP’yi (Borsa Yatırım Aracı) piyasaya sürdü. CoinShare Ethereum Borsa Ürününü ise ETHE etiketi ile piyasaya sürecek. ETHE, BITC ile beraber İsviçre merkezli SIX borsasında piyasaya sürülecek.

“daisyturkiye”

Bitcoin ve Ethereum, ETP’ler sayesinde regüle olmuş Swiss (SIX) borsası gibi merkezi borsalarda yatırımcılar ile buluşuyor. Ethereum üzerinden çıkarılmış yeni yatırım ürünü ETHE için % 1.25’lik bir taban ücret belirlendi. Ethereum’lar ise Komainu isimli emanet hesaplarda tutulacak.

CoinShare ilk etapta 75 milyon dolar değerinde Ethereum üzerinden çıkarılmış varlık piyasa sürmeyi planlıyor.

İsviçre’nin Zug Kantonu geçtiğimiz günlerde radikal bir karar alarak vergi ödemelerini Bitcoin ve Ethereum üzerinden kabul edebileceğini duyurdu. İsviçre, uyguladığı politik tarafsızlık ve ekonomik esneklik politikalarıyla Avrupa ve Asya’dan ciddi biçimde fon çekiyor. İsviçre bankaları milyarlarca dolara değerinde fona ev sahipliği yapmaktadır.  

Kaynak

Kurumsallar Ethereum almaya ne zaman başlayacak?

Bitcoin önünde engel tanımıyor ve 50 bin doları geçerek yeni bir rekora daha imza attı. Bitcoin’in gösterdiği rekordan bir süre sonra Ethereum’da da sıçrama yaşanıyor. Ethereum için 2 bin dolar ve üstünü görecek şartlar neredeyse hazır gibi. Çorbadaki tek sinek yüksek seyreden Ethereum işletim ücretleri.

“daisyturkiye”

Bitcoin’deki rekor artışta kurumsal ilgi ve yatırım etkili oluyor. Bitcoin’e yönelik en somut kurumsal yatırım, geçtiğimiz haftalar Tesla’dan gelmişti. Hatırlanacağı üzere Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı.

Pe ki kurumsal firmalar Ethereum ne zaman satın almaya başlayacak?

Yukarıdaki soruya Türkiye’den kripto para yatırımcılarının yakın takibinde olan Meltem Demirors cevap veriyor. CoinShares’in yöneticilerinden olan Demirors, Ethereum’a yönelik kurumsal yatırımcılarda şu ana kadar görülmedik düzeyde yüksek olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin alarak portföylerini çeşitlendiren kurumsal yatırımcılar, dijital para portföylerini de Ethereum ile çeşitlendirmeyi planlıyor.

4 milyar dolarlık mevduatı yöneten Demirors, geçtiğimiz hafta piyasaya giren sıcak paranın %80’inin (175 milyon dolar) Ethereum yatırım ürünlerine gittiğini belirtti.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeler

Ethereum, 13 Şubat 2021’de (4 gün önce) 1,871 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Parite yazının kaleme alındığı saatte 1,800 dolarlık direnci kırmaya çalışıyor. Ethereum anlık bir sıçrayışla 2,000 dolarlık direnci test edebilir.

Kripto para piyasalarındaki bahar havası devam ediyor. Bitcoin liderliğindeki piyasa yazının kaleme alındığı saatte 1.5 trilyon doların üstünde. Bu pastanın %62.2’si Bitcoin’e, %13.5’i ise Ethereum’a ait.

Aşağıda Meltem Demirors’un açıklamaları izleyebilirsiniz.

Kaynak

Ethereum altının ons fiyatı ile yarışıyor!

Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum 1,764 dolardan işlem görüyor. Altının ons fiyatı ise 1,820 dolar civarında alıcı buluyor. Artık Ethereun altının ons fiyatı ile yarışıyor. Son günlerde ETH/USD paritesi yer yer altının ons fiyatını geçtiği de oldu.

Ethereum rahatlıkla 2,000 doları kırabilir ve boğa koşusunu sürdürebilir. Ancak Ethereum için önemli bir sorun var: O da bizzat Ethereum’un kendisi.

Ethereum blockchain’i oldukça yoğunlaşmaya ve haliyle işletim ücretleri de ciddi biçimde artış göstermeye başladı. Bu nedenle Ethereum blockchain’i rekabet gücünü kaybediyor. Ethereum blockchain’inde işlem gören DeFi’ler ve akıllı sözleşmeler artan Ethereum işletim ücretleri nedeniyle zor günler yaşıyor.

Örneğin Ethereum blockchain’inde işlem gören blockchain tabanlı arama motoru PreSearch fon transferlerinde transfer limitini yükseltme kararı aldı. Presearch’ün yaptığı duyuruda Ethereum işletim ücretlerinin 15-30 dolar bandına yükseldiği ve bu nedenle düşük miktarda fon transferlerinin ekonomik olmaktan çıktığı vurgulanıyor. Presearch’ten yapılan duyuruda transfer ücretlerinin birkaç ay önce 2 dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Presearch üzerinden arama yap, günlük 4.5TL kazan!

Presearch, Google’a alternatif olarak kurulmuş blockchain tabanlı bir arama motoru. Google’ın aksine Presearch reklam gelirlerini kullanıcıları ile paylaşıyor. Presearch her arama başına kullanıcılarına 0.25 Presearch tokenı hediye olarak veriyor. Günlük 32 arama yapabilir ve 8 Presearch token kazanabilirsiniz. 8 Presearch token yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık 4.5 TL yapıyor.

Presearch’a kayıt için sadece email adresi yeterli oluyor. Aşağıdaki referral linkini kullanarak kayıt yapmanız durumunda hesabınıza otomatikman 25 Presearch token yatırılacaktır. Hediye tokenlarınınız 1,000’e ulaştığında çekim yapabilirsiniz.

Prearch kayıt linki

Ethereum’da artan işletim ücretlerine rağmen Ethereum fiyatlarını ve kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Ethereum, 2.0 güncellemesi ile ölçeklendirme sorunlarını çözeek işletim ücretlerini daha da aşağıya çekebilir.

ethereum haber Ethereum yatırımcılarını sevindiren haber!

Kaynak

Etherem haber: ETH neden yükseliyor?

2 Şubat Salı günü Ethereum için tarihi bir gündü. En büyük altcoin, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu aştı.

Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarken; aynı zamanda açık pozisyonlarda da rekor kırdı. Dün, Etereum’un bu zaman kadarki en iyi günüydü. Şöyle ki;

  • ETH tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesini kırarak 1571 dolara yükseldi. (Binance)
  • ETH açık pozisyonlar, rekor kırarak 5 milyar dolara ulaştı.
  • Bu arada dünyanın en büyük kurumsal kripto para fonu olan Grayscale ise, 38 milyon doların üzerinde ETH aldı.

Grayscale 38 milyon dolarlık alım yaparken; Ethereum, momentum kazanmaya devam ediyor.

Protokol, şu anda günlük kullanıcılar ve ağ üzerindeki değer aktarımı açısından dünyanın en aktif kullanılan blockchainidir. 

Ethereum boğa koşusunun arkasındaki nedenler

Dünkü fiyat artışından sonra, Ehereum 1500 dolar bandına kadar geri çekildikten sonra yeniden toparlandı. Ve şu anda beş yıllık tarihindeki en yüksek fiyatına yakın bir bölgede işlem görüyor. (Bir önceki ATH seviyesi Ocak 2018’de kaydettiği 1.350 dolar seviyesiydi.)

ETH rallisine sadece bireysel yatırımcılar yön vermiyor. Bu kez kurumsal yatırımcılar da oldukça aktif. Örneğin; kurumsal kripto fonu yöneticisi Grayscale tarafından dün yayınlanan bir rapor, şirketin Ethereum Trust’ ürününün, 38 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını gösteriyor. Bu rakam, şirketin portföyündeki Ethereum varlıklarını 4,2 milyar doların üzerine çıkarıyor.

Bir başka popüler kripto fonu olan Arrington XRP Capital’in ortağı Ninos Mansor, ETH fiyatını yukarı çeken bazı katalizörlerden bahsetti. Mansor’a göre, DeFi uygulamalarının popülerleşmesinin ve daha fazla benimsenmesinin bu rallideki payı büyük. Ayrıca ETH blockchaini, Proof of Work’ten Proof of Stake konsensüsüne doğru kayarken; büyük miktarlarda ETH’nin “stake” olarak kilitlenmesi de fiyat artışını tetikliyor.

Grayscale, 28 Ocak’ta Ethereum Trust hisselerini yeniden yatırımcılarına açtı!

Normalde Ethereum Trust olarak adlandırılan Grayscale’in özel yatırım ürünü, yıl boyunca belirli bir periyotta yatırımcıların hizmetine sunulur. Fakat Grayscale Etherum Fonunu artık saygın yatırımcılarının günlük kullanımına da açtığını duyurdu. 

Grayscale’in Ethereum Trust’ı yeniden açması fiyat hareketlerine önemli ölçüde katkı sağladı. Çünkü buradaki fonların uzun süre kilitli kalması, fiyatı düşürmek için satılamayacağı anlamına geliyor. Esasen bu, borsalardaki likidite miktarının da azalmasını sağlayabilir.

Ethereum’un fiyatı yükselirken; bazı traderler fiyatın daha da yükseleceğini tahmin ediyor ve bunun üzerine bahis yapıyor. Blockchain analiz uygulamasından elde edilen veriler, Ethereum vadeliler piyasasının açık pozisyonlarında büyük bir artış olduğunu gösteriyor.

Açık pozisyonlar (long ve short işlemlerin toplamı), dün gece yaklaşık %40 artarak toplamda 5,4 milyar dolara ulaştı. Bu da yatırımcıların, yakın vadede daha büyük fiyat hareketleri beklentisiyle, opsiyonlar ve vadeli işlemler üzerindeki pozisyonlarını henüz kapatmadıkları anlamına geliyor.

Kaynak

2021’de Ethereum ne olur?

2020 Ethereum yıl sonu hedefi 2000 dolar olarak veriliyor. Ethereum Bitcoin’e karşı güçlendiği için Bitcoin arttıkça Ethereum daha fazla artıyor.


Ethereum 2.0, Ethereum’un yerini mi alacak?

Ethereum 2.0, aynı zamanda Eth2 veya “Serenity” olarak da adlandırılır ve Ethereum blok zincirinin bir sonraki yükseltmesidir. Ethereum 2.0, 2020’de Aşama 0 ile başlayarak piyasaya sürülmeye başlandı. Her aşama, Ethereum’un işlevselliğini ve performansını farklı şekillerde geliştirecek.


Ethereum iyi bir yatırım mı?

Ethereum 2020 Ocak ayında 136 dolardı, Aralık ayında 600 dolar. Bundan güzel yatırım olur mu?


Ethereum 100.000 dolar olur mu?

Bunun gerçekleşmesi için kripto piyasası toplam büyüklüğünün 10 trilyon dolar olması lazım. Dünya ekonomisi 250 trilyon dolar. Bu hedef yakın gelecekte makul görünmüyor.


Ethereum alınır mı?

Ethereum kripto dünyasının en çok kullanılan ve alınıp satılan kripto paraları arasında geliyor. Yatırımcısını uzun vadede üzmeyen ETH makul bir seçenek olabilir.

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin 9000 dolar laneti altcoinlerin üstüne karabasan gibi çöktü! TAKİP ET

Ethereum yorum: Ethereum’da hayat kurtaracak sinyal TAKİP ET

Coinajans.com

DeFi platformu Waves yeni ortağı Band Protocol ile daha güçlü TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası