CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum yatırımı DeFi ile yeni bir seviyeye ulaştı. Kripto piyasası yılı, 2019’un zirvesinden yüzde 50 düşüş ve yıpranmış bir şekilde sonlandırabilir. Ancak merkezsiz finans (DeFi) büyümeye devam ediyor ve bu hafta yeni bir rekor kırdı. Ethereum yatırımı da yeni bir seviyeye geçiyor ve ekosistemde hiçbir ayı işaretinden söz edilemez. 


Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Ayılar kripto para piyasasına geri dönseler de DeFi bu yıl büyümeye devam ediyor. Burada akıllı sözleşmelere Ethereum yatırılıyor ve merkezsiz ödünç piyasası üzerinden kazanç elde ediliyor. Bu bir varlıkla direkt olarak işlem yapmak kadar volatiliteli değil. Dijital yatırımlarda düşük risk tercih edenlere çok uyuyor.

Defipulse.com’un verilerine göre dolar bazında merkezsiz finansta kilitli olan Ethereum miktarı dün 685 milyon dolar tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

Ethereum yatırımı DeFi ile yeni bir seviyeye ulaştı. Kripto piyasası yılı 2019’un zirvesinden yüzde 50 düşüş ve yıpranmış bir şekilde sonlandırabilir.

Kripto piyasası bu yıl hem pump hem de dump gördü. Piyasa değeri ise şimdi yeniden 200 milyar doların altına geriledi. Birçok altcoin hala serbest düşüşte ve neredeyse 2019’un tüm kazançlarını silip süpürdüler. Ayrıca düşüş trendi hala yapısını korumaya devam ediyor.

İlgili – İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti sunacak

Tam tersi bir durum ise DeFi’de var ve bu yıl yüzde 150 büyüdü. Bu trendin devamında DeFi’de kilit altında tutulan miktar 2020 yılının ortalarında milyar dolarları bulabilir.

Bu yeni merkezsiz finans dünyasına en çok katkıda bulunan varlık ise Ethereum. DeFi’ye yatırılan Ethereum miktarı dün 2.7 milyon ETH ile yeni bir zirve gördü. Bu miktar toplam ETH arzının yüzde 2.5’ine denk geliyor. Her ne kadar ETH fiyatı düşse de DeFi’ki ETH miktarı ve toplam değeri Kasım’da artmaya devam etti.

DeFi kripto piyasası ve coin fiyatlarını umursamıyor

Bu da ekosistemde oluşan güvenin bir göstergesi. İster yeni isterse de mevcut yatırımcılar akıllı sözleşmelere daha fazla para yatırmaya devam ediyor. Eski bir Bloomberg muhabiri olan Camila Russo, bu gelişmeler ile ilgili Defiant isimli bloğunda şöyle yazdı: “Artan aktivite daha belirgin olmaya başladı. Çünkü kripto para piyasası düşmeye devam ederken burada bir büyüme var. Bu da merkezsiz finans platformu kullanıcılarının Ethereum konusunda emin olduklarına işaret ediyor. Onlar ödünç için teminat olarak ETH yatırmaya devam ettikçe Ether fiyatı da sıçrama yapacak.”

İlgili – Ethereum finansal blockchain’in merkezi haline mi geliyor?

Camila Russo ayrıca bu yeni finans sisteminin kripto para piyasasındaki yükseliş ve düşüşler, yani piyasa döngüsü ile korelasyon içinde olmadığını da vurguluyor. Ona göre DeFi kripto piyasası ve coin fiyatlarını umursamıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ethereum yatırımcılarını sevindiren haber! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin takip edilemez!!! Yoksa bu bir efsane mi? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası