CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yeni fiyat hedefi korkutucu!

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum yeni fiyat hedefi. ETH son birkaç haftada önemli ölçüde satış baskısı gördü ve Bitcoin’i tekrarlayan ayı fiyat hareketi sergiledi. BTC ise son bir ayda 10,600 dolarlık zirvede büyük bir düşüş kaydetti.


Ethereum yeni fiyat hedefi korkutucu!

Analistler ise mevcut durumda Ethereum’um kısa vadede daha fazla kayıp alacak pozisyonda olduğunu ifade ediyor. Bir analist ise ETH için hedef olarak 120 dolar bölgesinin üst kısmını gösterdi. Bu Ethereum fiyat tahminini tarihi veriler de destekliyor. Çünkü ETH yılın dördüncü çeyreğinde büyük kayıplar vermesi ile biliniyor.

Bitcoin 7,000 dolara gerilerken Ethereum yüzde 8 düştü

Bu yazının kaleme alındığı sırada Ethereum yüzde 7’in üzerinde düşüşle 148.70 dolardan işlem görüyor. Bu da günlük 160 doların üzerindeki zirveden önemli bir kayıp anlamına geliyor.

Ethereumi bu ayın başlarında 190 doları kırmasından bu yana sağlam bir düşüş trendine kapıldı. Ayrıca 190 dolardan geri çevrilmesinden bu yana da dikkat çekebilecek bir yükseliş trendi de sergileyemedi. Bunun da başlıca sebebi Bitcoin ile olan çok yakın korelasyonu.

İlgili – Tarihi 7000 dolar desteği Bitcoin’i daha fazla düşmekten koruyabilir mi?

ETH son 24 saatte 140 dolara kadar düşse de ardından bir miktar alım baskısı gördü. Bu da yakın vadeli bir destek bölgesine işaret ediyor ki kripto paraya çok ihtiyacı olan rahatlamayı sağladı.

Buna rağmen, Twitter’deki popüler kripto para analistlerinden “The Cryptomist”, ETH’nin düşen üçgenin alt sınırının kırdığını bildirdi. Bu da yakın zamanda 126 dolara kadar gerileyebileceği anlamına geliyor.

The Cryptomist (@TheCryptomist) şöyle yazdı: “ETH: Düşen üçgen tamamlandı! Bu flama görüldüğü gibi aşağı yönlü kırılma yapıyor. 126-130 dolar bölgesini görebileceğimizi düşünüyorum.”

Tarihi veriler ETH için tehlike çanları çalıyor

Tabii The Cryptomist’in söylediği düşüş gerçekçi görünmeyebilir. Yine de ETH’nin Aralık 2018’de 83 dolar gibi bir dip seviyeden işlem gördüğünü de unutmamak gerek.

Buna ilave olarak tarihi veriler de Ethereum’da düşüş olacağı söylemlerini destekliyor. Olumsuz geçen çeyreklerde ETH yüzde 40 düşmesi ile biliniyor. Bu da önümüzdeki ay 108 dolara bile düşebileceği anlamına geliyor.

İlgili – Ethereum teknik piyasa analizi

Twitter’deki başka bir popüler analist Josh Olszewicz, son tweetinden bu ihtimal ile ilgili konuştu. Analist ETH’nin tarihi verilerine de dikkat çekti.

Josh Olszewicz, “Geçmişte dördüncü çeyrek ETH’nin en kötü dönemi oldu. ETH’nin negatif çeyrekleri ortalama yüzde 40 düşüş gördü (mevcut çeyrek için 108 dolar)” diye açıkladı.

Kaynak

İlgili Haberler

CNBC spikeri de FOMO’ya yenildi – Artık Bitcoin yatırımcısı TAKİP ET

Kraken CEO’sunun bomba BTC fiyat tahmini TAKİP ET

Bitcoin ETP Avrupa’ya çıkarma yaptı TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası